Nyirokmirigyrák volt Komár László gyilkosa

Komár László - Fiam
Videó forrása: Youtube - gyemantos
Hatalmas erő és kitartás kellett ahhoz, hogy Komár László ilyen hosszú ideig titkolni tudta betegségét és a hat év alatt úgy állt a színpadon, hogy a rajongók semmit sem sejtettek fájdalmairól, küzdelméről. Hat évvel ezelőtt először szarkómát diagnosztizáltak az orvosok Komár László lábában, melyet egy sikeres műtéttel el is távolítottak. Ezt követően kemoterápiát kapott, amitől még a haja is kihullott. A parókának köszönhetően a rajongók ebből semmit sem érzékeltek, az énekes pedig amikor csak tehette a betegsége alatt is fellépett. Amikor már azt gondolták minden rendben van még egy daganatot találtak a lábában, amit szintén sikeresen eltávolítottak.
Komár Lászlót 67 éves korában győzte le a betegség
A felépülés után egy viszonylag hosszabb tünetmentes időszak következett ám 2011-ben nyirokmirigy daganatot diagnosztizáltak Komár Lászlónál amiből már nem tudott kigyógyulni. Sor került kemoterápiára és műtétre is de a kór tovább terjedt. A koncerteket, az éneklést és az életért való küzdelmet sohasem adta fel. Tudta, hogy hamarosan a szervezete feladja, de küzdött, amíg csak tudott. 2012. október 17-én azonban a szervezetén győzedelmeskedett a gyilkos kór és Komár László szerető feleség karjai közt távozott el.
Komár László - Húsz év múlva
Videó forrása: Youtube - donnarya
Mit kell tudni a nyirokmirigyrákról?
A nyirokcsomók az immunrendszerünk fontos részei, melyek testszerte megtalálhatók. Normál állapotban lencse vagy babszem méretűek, lapos, kerekded formájúak. A nyirokcsomók immunsejteket tartalmaznak, melyekben gyulladások esetén még több immunsejt képződik. Ilyenkor az érintett nyirokcsomók megnagyobbodnak.
A nyirokcsomók megnagyobbodása a legtöbb esetben csupán egy gyulladásos folyamat jele, de lehet egy komolyabb betegség tünete is. Már meglévő rákos betegségeknél a nyirokmirigyekben gyakran képződik áttét amiatt, mert a daganat rákos sejtjeit a nyirokcsomó kiszűri, ám egy részük fennakad a nyirokcsomókban, ott megtelepszik és burjánzani kezd.
Bizonyos nyirokmirigyrák esetében nem áttétről beszélhetünk, hanem magában a nyirokmirigyben keletkeznek rákos sejtek, amelyek osztódásnak indulva daganatot képeznek a nyirokcsomókban.
-BT-