2025. 05. 07. - 08:25

Otthon is működik a mesterséges intelligencia-alapú szívmonitor tapasz

Otthon is működik a mesterséges intelligencia-alapú szívmonitor tapasz

Valós idejű követést és képalkotást biztosít egy új, mesterséges intelligencia-vezérelt szívmonitor tapasz, amelyet az emberek magukon hordhatnak.

Megérkezett a hordható, MI-alapú szívmonitor: a Sonus Microsystems viselhető, mesterséges intelligenciával működő tapasza ultrahang segítségével biztosít valós idejű szívmonitorozást.
 
A vancouveri székhelyű orvostechnológiai startup, a Sonus Microsystems a Providence Health Care Ventures-szel együttműködve hozza kereskedelmi forgalomba az eszközt.
 
Mesterséges intelligencia-alapú szívmonitorozás képzett szakember nélkül
 
A Sonus Patch névre keresztelt, mesterséges intelligenciával működő eszköz ultrahanggal készít valós idejű képet a viselője szívéről. Képzett szonográfus nélküli használatra tervezték, így komoly segítséget jelent a szívbetegségben szenvedőknek, akik nehezebben férnek hozzá az orvosi ellátáshoz. Olvasd el: Mesterséges intelligencia-sztetoszkóp, vérnyomásmérő és tükör is aratott a CES technológiai kiállításon
 
Otthon is működik a mesterséges intelligencia-alapú szívmonitor tapasz
Otthon is működik a mesterséges intelligencia-alapú szívmonitor tapasz
 
A fejlesztők szerint a tapasz lehetővé teszi az otthoni monitorozást, időszerűbb alternatívát kínálva a hagyományos echokardiográfiával szemben. Különösen hasznos lehet a kórházból nemrég kiengedett páciesneknek.
 
A Sonus Patch a korábbi beavatkozás és a hatékonyabb járóbeteg-monitorozás lehetővé tételével a kórházakra nehezedő nyomás enyhítéséhez is hozzájárulhat.
 
„A Sonus Patch átalakíthatja a szívbetegek monitorozásának és szűrésének módját. Az echokardiográfia alapvető fontosságú a szívbetegségek diagnosztizálásában és kezelésében, s ha ezt a képességet távolról is elérhetővé tesszük a betegek számára, az lehetővé teheti a korábbi felismerést, az időben történő beavatkozásokat és a jobb hosszú távú eredmények elérését” – magyarázta dr. Nathaniel Hawkins, a St. Paul's Kórház Regionális Szívelégtelenség Programjának vezető orvosa.
 
A tapasz első, embereken végzett vizsgálatai várhatóan még idén megkezdődnek, a Regionális Szívelégtelenség Program részvételével.
 
Cél az MI-alapú eszköz kereskedelmi forgalomba kerülése
 
Hani Eskandari, a Sonus vezérigazgatója bízik benne, hogy a két cég közötti partneri viszony segít majd a Sonusnak a termék hatékonyságának bizonyításában, s még közelebb viszi azt a széleskörű kereskedelmi forgalomba hozatalhoz.
 
„A PHCV kiterjedt kapcsolt egészségügyi központjainak és klinikai szakértelmének kihasználása felgyorsítja a szívbetegségek forradalmasítására irányuló küldetésünket, azzal, hogy lehetővé teszi számunkra a termék valós klinikai környezetben validálását...végső soron javítva a betegek eredményeit és fokozva az egészségügyi ellátást” – mondta.
 
Brian Simmers, a PHCV elnöke hozzátette: a partnerség összhangban van a vállalat céljával, amely a távmonitorozás és egészségügyi eszközök minél hatékonyabb fejlesztése.
 
 
B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.