2018. 06. 06. - 08:45
Harry herceg és Meghan lányainak nem járna hercegi cím

Sussex hercege és hercegnője nem adhatná tovább hercegi címét leendő lányainak – hacsak a királynő közbe nem lép és meg nem változtatja ezt a szokást.
Harry herceg és újdonsült felesége, Meghan Markle nem örökíthetné tovább a hercegi címet, ha lányuk születik.
Úgy hírlik, hogy a páros, amely 2018. május 19-én esküdött örök hűséget egymásnak a Windsor kastélyban, az év végére már szeretné, ha megfoganna az első gyermekük. A királyi családban azonban az a szokás, hogy a fiú örökölheti a hercegi címet, de a lányok lady-ként ismertek és nem hercegnőként.

Harry herceg és Meghan Markle 2018. május 19-én házasodott össze
A királyi jogot megváltoztatták 2013-ban, így Cambridge hercege és hercegnője, Vilmos és Katalin lánya, Sarolta lett az első, aki továbbvihette a címet és megtartotta helyét az öröklési rendben.
Esetükben is a kis négyéves György örökölhette automatikusan a hercegi címet, a 3 esztendős Saroltánál Erzsébet királynő avatkozott közbe, hogy hercegnő lehessen a kislányból.
Vagyis, a királynőn múlik, hogy Harry herceg és Meghan Markle leendő lányai csupán a lady megszólítást kapják, vagy lehetnek ők is hercegnők.
B.A.