2025. 04. 10. - 08:30
Zsebre teszik a tesztet: emberien okos ez a két mesterséges intelligencia-chatbot

Két vezető mesterséges intelligencia-chatbot már olyan okosnak számít, mint az ember. Átmentek ugyanis a híres Turing-tesztet, amely a gépek intelligenciáját méri fel.
Mostanra két mesterséges intelligencia-chatbot is elérte, hogy emberszerűen okos legyen. Mindez úgy derült ki, hogy teljesítették a gépi intelligenciát felmérő Turing-tesztet.
A felmérést a San Diego-i Kaliforniai Egyetem (UCSD) szakértői végezték el, s rámutattak: a vezető chatbotok közül kettő jelentős intelligencia mérföldkövet könyvelhet el. Olvasd el: A DeepSeek GMI-modell már ebben is felülmúlja a ChatGPT-t

Zsebre teszik a tesztet: emberien okos két vezető mesterséges intelligencia-chatbot
Megfelelt a Turing-teszten a GPT, amely az OpenAI ChatGPT-jét vezérli és a LLaMA is, amely a Meta mesterséges intelligenciája mögött áll, működését a WhatsApp-on és a Facebookon egyaránt tapasztalhatjuk.
Mikor megy át a mesterséges intelligencia a teszten?
Magát a Turing-tesztet a második világháborús brit kódtörő, Alan Turing dolgozta ki 1950-ben. Az „utánzójáték” ma már a gép intelligencia felmérésére szolgáló szabványos intézkedés.
A mesterséges intelligencia akkor megy át a teszten, ha az ember helyesen nem tudja megkülönböztetni egy másik személy válaszát a mesterséges intelligenciáétól.
„Az eredmények az első empirikus bizonyítékok arra vonatkozóan, hogy bármely mesterséges rendszer átmegy a szabványos, három résztvevős Turing-teszten” – jegyezték meg a San Diego-i Kaliforniai Egyetem szakértői.
Hozzátették: amennyiben a kihallgatók nem képesek megbízhatóan megkülönböztetni az embert és a gépet, akkor eldőlt, hogy a gép átment a megmérettetésen.
B.A.