Vakcinafejlesztésben is segíthet: kvantumszámítógép indult a generatív MI számára
Kvantumszámítógép startolt el a generatív MI számára. Olyan mesterséges intelligencia-intenzív alkalmazásokat mozdíthat elő, mint a vakcinafejlesztés és a biológiai képalkotás.
Elindították a tudósok a kvantumszámítógépet a generatív mesterséges intelligencia (GMI) számára.
A legújabb fotonikus kvantumszámítógép, a PT-2 az Orca Computing fejlesztése. Olyan gyakorlati alkalmazások kezelésére tervezték, mint a gyógyszerfejlesztés és a biológiai képalkotás a generatív mesterséges intelligencia modellekkel történő integráció révén.
A PT-2 az Nvidia CUDA-Q nyílt forráskódú platformját használja a kvantumfeldolgozó egységek (QPU-k), GPU-k és CPU-k egy rendszerben történő integrálására és programozására, amely kvantum-bővített gépi tanulási képességeket kínál.
Kvantumszámítás a munkafolyamatokban
Ez azt jelenti, hogy a szervezetek hatékonyan beágyazhatják a kvantumszámítást a generatív mesterséges intelligencia (GMI) és az optimalizálási munkafolyamatokba, amelyek potenciális utat kínálnak az ipari méretű kvantum-mesterséges intelligencia felé.
Vakcinafejlesztésben is segíthet: kvantumszámítógép indult a generatív MI számára
„A generatív mesterséges intelligencia készen áll arra, hogy átalakítsa a gazdaságokat és a társadalmakat, azonban közeledik a fenntarthatatlanság pontjához. Az Orca PT-2 olyan kvantum-bővített megközelítést kínál, amely megbirkózik a kritikus kihívásokkal - ilyen az energiafogyasztás, a modellköltség és a minőség. Azáltal, hogy gazdagabb disztribúciót biztosít a modellképzéshez, a PT-2 segít leküzdeni ezeket az akadályokat” – magyarázta Bob Sorensen, a Hyperion Research kutatási alelnöke, kvantumszámítástechnikai vezető elemző. Olvasd el: Növelik a cégek a befektetéseiket a GMI-be
Az Orca kvantumszámítási tesztrendszer telepítését tervezi az újonnan megnyílt National Quantum Computing Center (NQCC) számára, amely integrált GPU-feldolgozást tartalmazna a kvantummegközelítések és felhasználási esetek széles skálájának feltárása érdekében.
A tesztágy célja a fotonikus kvantumarchitektúrák fejlesztésének és tesztelésének támogatása, összpontosítva a hibrid kvantum/klasszikus neurális hálózatokkal és fotonikus kvantumprocesszorokkal végzett gépi tanulásra.
„A fókuszunk az új alkalmazások felszabadítására irányul, miközben elősegítjük az iparág átalakulását” – fogalmazott az Orca társalapítója és vezérigazgatója, Richard Murray.
Hozzátette, hogy a PT-2 nemcsak a jövő innovációi előtt nyitja meg az ajtót, hanem lehetővé teszi a felhasználók számára a kvantumtechnológia alkalmazását jelentősebb további befektetések nélkül.
„A tervünk biztosítja, hogy ügyfeleink frissíthessék rendszereiket és folyamatosan profitálhassanak a legújabb kvantumtechnológiákból” – mondta a vezérigazgató.
Pontosan mire használható a PT-2 a GMI révén?
A kutatók a PT-2-t oltóanyagok fejlesztése során alkalmazzák, hogy felgyorsítsák a peptidtervezést a kvantumnövelt generatív mesterséges intelligencia révén, felülmúlva a hagyományos módszereket.
De használják az Orca technológiáját a gyártó-, energia- és gyógyszeripari szervezetek is, beleértve a gépi tanulás alkalmazását új molekulák előállítására.
„Az Orca Computing fejlett technológiáját és az Nvidia GPU-k robusztus képességeit kihasználva kifejlesztettünk egy hibrid kvantum-klasszikus infrastruktúrát, amely több QPU-s kvantumbővített alkalmazást mutat be a PT sorozaton” - mondta Krzysztof Kurowski, a poznani szuperszámítási és hálózati központ munkatársa.
Megjegyezte: nagyon izgatottak az Orca ütemtervét látva, ugyanis két Orca PT-1 rendszert használnak a kutatás előmozdítása érdekében, olyan területeken, mint például a biológiai képalkotás.
Olvasd el ezt is: Hallgat az OpenAI az új generatív MI-modell kapcsán
B.A.