2024. 10. 31. - 08:00

Növelik a cégek a befektetéseiket a generatív mesterséges intelligenciába

Növelik a cégek a befektetéseiket a generatív mesterséges intelligenciába

Globálisan tekintve a vállalatok kétharmada növeli a generatív mesterséges intelligenciába fektetett erőforrásait, de a kihívások miatt még mindig akadályozott a gyors elterjedés.

A generatív mesterséges intelligencia egyre fontosabb szerepet játszik a vállalati stratégiákban, ezért a cégek többsége már növeli a technológiába irányuló befektetéseit. A Deloitte legfrissebb felmérése szerint azonban az MI széleskörű bevezetése előtt adatkezelési és kockázatkezelési problémák tornyosulnak, melyek visszafogják a technológia gyors térhódítását.
 
A felmérés szerint a generatív MI már szinte minden ágazatban megjelent, de a vállalatok többsége még csak kísérleti szakaszban használja. Bár a felsővezetők érdeklődése továbbra is magas, egyre inkább a megalapozott értékteremtési lehetőségeket keresik. A Deloitte felmérésében a válaszadók többsége jelezte, hogy szervezetük a generatív mesterséges intelligencia kísérletek csupán 30%-át vezette be teljes mértékben az éles rendszerekbe, amely az újdonság bevezetésének mérsékelt ütemére utal.
 
 
gmi_befektetes_torzs
Pozitív, hogy egyre több cég kezdi el használni a generatív mesterséges intelligenciát Magyarországon is 
 
A generatív mesterséges intelligencia bevezetésével együtt járó adatkezelési kihívások egyébként központi jelentőségűek, tehát mindenkit érintenek. A vállalatok egyre többet fektetnek az adatbiztonságba és az adatminőség fejlesztésbe, hogy megfeleljenek az MI-technológia igényeinek. A megkérdezett szervezetek 75%-a növeli adatkezelési beruházásait, míg több mint fele külön intézkedéseket hoz a megfelelő adat architektúra kiépítéséhez és a célzott adatbiztonság biztosításához.
 
A generatív mesterséges intelligencia értékét azonban nem minden esetben könnyű igazolni: a cégek 41%-a küzd a mesterséges intelligencia használat hatásainak mérésével, és csak 16%-uk készít rendszeres beszámolót a pénzügyi vezetés felé a technológia eredményeiről. Az érték mérésére irányuló törekvések során a válaszadók közel fele használ konkrét teljesítménymutatókat, hogy bizonyíthassák a mesterséges intelligencia értékteremtő hatását – ezzel segítve a további befektetési döntéseket.
 
 
CS.SZ.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.