Kína még idén vezető szerepet tölthet be az MI-ben
A Future Today Institute kiadta éves technológiai jelentését, melynek nagy része a mesterséges intelligencia hatására fókuszál. A jelentésben Kína is nagy figyelmet kap.
A beszámoló tizenegyedik alkalommal készült el, melyben 20 iparág 225 trendjét vonultatja fel, így az űrutazást, és a génfeltérképezést is, de ezek közül hetven a mesterséges intelligenciához kapcsolódik. Amy Webb, a Future Today Institute alapítója, a jelentés készítője arra számít, hogy már idén tovább bővül az MI felhők és algoritmusok piaca, illetve forgalomba kerülnek a robotok is.
A Future Today Institute 11. alkalommal adta ki éves jelentését a technológiai trendekről
"A mesterséges intelligencia a legújabb felfegyverkezési verseny, és Kína már idén megalapozza vitathatatlan vezető szerepét. Ha az adat az új olaj, akkor Kína 730 milliós lakossága irányítja majd a legfontosabb természeti erőforrásokat - az emberi adatokat -, és ennek nem lesz adatvédelmi és biztonsági korlátozása" - áll a jelentésben. Hozzáteszik, hogy azért nem irigylésre méltó az ázsiai ország, mivel nem tudni, hogy mi lesz ennek a végkimenetele.
Kína már idén megalapozza vitathatatlan vezető szerepét a mesterséges intelligencia területén
A jelentés kitér arra, hogy 2018-ban a hagyományos okostelefonok elavultnak számítanak majd, és egyre jobban elterjednek az intelligens órák, szemüvegek és fülhallgatók. Az arc-, a hang- és a személyiségfelismerés is egyre jobban előtérbe kerül, a jelentés szerint 2021-re a digitális asszisztensek több mint a fele már hang alapján működik majd. A Future Today Institute szerint a mesterséges intelligencia a számítástechnika harmadik korszakát hozza el.
Kilenc cég, amely meghatározza majd a mesterséges intelligencia jövőjét
Összeállítottak egy listát is arról, mely kilenc cég az, amelyik a leginkább megfogja határozni a mesterséges intelligencia jövőjét: a Tencent, a Baidu, az Alibaba, az Amazon, a Google, a Microsoft, az Apple, a Facebook és az IBM. "Mindannyian együttműködnek akadémiai intézetekkel, a pénz és a kutatási lehetőségeik majdnem határtalanok. Leginkább a Tencent, a Baidu és az Alibaba a legfontosabbak" - áll a jelentésben. Mind a három cég kínai.
Takács Dalma