2025. 04. 10. - 11:30

Sokkolóan jövőbeli generatív MI fejlesztések a Google-től

Sokkolóan jövőbeli generatív MI fejlesztések a Google-től

A Google frissítései új dimenziót nyitnak a kreatív mesterséges intelligencia eszközök világában: hang, kép, zene és videó határok nélkül.

A Google legújabb bejelentései a Vertex generatív mesterséges intelligencia platformján nem csupán új funkciókat jelentenek, hiszen ezek az eszközök alapjaiban változtatják meg a kreatív iparágakat a jövően. A frissítések olyan mértékű technológiai ugrást képviselnek, amelyek révén az emberi kreativitás és a gépi intelligencia határai gyakorlatilag elmosódnak. Az újgenerációs eszközök – például a Veo 2 videógenerátor, a Lyria zenealkotó, vagy a Chirp 3 hangmodell – nem pusztán segítenek, hanem egyre inkább autonóm módon alkotnak majd, emberi beavatkozás nélkül.
 
A Veo 2 különösen látványos előrelépés a mesterséges intelligencia által generált videók világában. A valós idejű háttér eltávolítása, a time-lapse funkció és az intelligens szerkesztési lehetőségek olyan vizuális minőséget eredményeznek, amit korábban csak profi stábok és utómunka csapatok tudtak volna megvalósítani. A generatív mesterséges intelligencia nem csak a videó szerkesztését végzi el, hanem esztétikai döntéseket is hoz – így például automatikusan kiválasztja a legmegfelelőbb látószögeket, fényeket és effekteket.
 
A zenei fronton a Lyria bevezetése szinte forradalmi. Ez az eszköz képes különféle zenei stílusokat értelmezni és komponálni, ráadásul mindezt úgy, hogy közben figyelembe veszi a dallam, a harmónia és a ritmus bonyolult kapcsolatrendszerét. Ez nem csupán játékos alkalmazás, hanem egy teljes értékű zeneszerző partner, amely képes személyre szabott zenei tartalmakat készíteni filmes produkciókhoz, reklámokhoz vagy akár meditációs appokhoz.
 
 
google_Tech_torzs
Brutális fejlesztéseket láthatunk a Google-től a generatív mesterséges intelligencia területén
 
A hangtechnológia terén a Chirp 3 modell biztosítja a legátfogóbb élményt: 35 nyelvet támogat, képes klónozni a beszédhangokat, sőt, akár többrésztvevős beszélgetések hangforrásait is szét tudja választani. Ez új távlatokat nyit például a filmgyártás, a podcast ipar vagy a digitális asszisztensek fejlődése előtt. A hangokat ráadásul úgy képes rekonstruálni, hogy közben megőrzi azok természetes intonációját, érzelmi árnyalatait és identitását.
 
Az Imagen 3 nevű képgenerátor továbbfejlesztett verziója most már nemcsak hiperrealisztikus képeket generál, hanem képes javítani, restaurálni és elemeket eltávolítani a meglévő képekről. A mesterséges intelligencia által „gyógyított” képek minősége egyre közelebb áll a valódi fotográfiához, így a szerkesztés hatékonysága páratlan szintre lép, de hogy mindez ne váljon félrevezetővé, minden egyes generált tartalom tartalmazza a Google SynthID vízjelet, ami transzparenssé és vissza kereshetővé teszi az ilyen jellegű médiatartalmakat.
 
Ezek az újgenerációs eszközök nem csupán a kreatív szakmák eszköztárát bővítik, hanem alapjaiban írják újra a tartalomgyártás definícióját. A Google Vertex geneatív mesterséges intelligencia platformja olyan ökoszisztémává válik, ahol az alkotás nemcsak gyorsabb, hanem személyre szabottabb, precízebb és költséghatékonyabb is lesz. A kérdés már nem az, hogy „be fog-e robbanni a generatív mesterséges intelligencia”, hanem az, hogy ki marad le róla örökre.
 
 
CS.SZ.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.

 

Ezt olvastad már?

X