2024. 11. 11. - 09:10
A csúcstechnológia jobb minőséget hoz a médiában? – Kínában már sürgetik
A médiában a csúcstechnológia elfogadását sürgetik Kínában. Szakértők szerint jobban kell integrálni a digitális gondolkodást és ezáltal jobb minőségű tartalmat előállítani.
A médiát a csúcstechnológia elfogadására sürgették Kínában – tudatta a chinadaily.com.
Mivel az új technológiák gyors átalakulást hajtanak végre az iparágakban, a kínai média tisztviselői és üzemeltetői hangsúlyozták: szükséges jobban integrálni a digitális gondolkodást és jobb minőségű tartalmat kell előállítani a közönség igényeinek kielégítése, valamint a globális kommunikáció javítása érdekében.
A 2024-es Médiaintegrációs és Fejlesztési Fórumon Pekingben Mo Gaoyi, az Államtanács Tájékoztatási Irodájának igazgatója fejtette ki, hogy a mobilinternetes platformok, amelyek a netezők elsődleges információforrásai, alapvető csatornákká váltak a nemzetközi közösségek számára, hogy megismerjék Kínát.
Hiteles és vonzó tartalom technológiával
„A médiaplatformoknak valóban fontos megérteniük és tisztelniük a felhasználókat, hiteles és vonzó tartalmat kell nekik kínálni” – fogalmazott, felhívva a figyelmet arra: médiareformokra van szükség, a felhasználói igények kielégítésére és a közönségélmény fokozására kell összpontosítani. Olvasd el: Nehezebb megérteni az MI által generált híreket?
A csúcstechnológia jobb minőséget hoz a médiában? – Kínában már sürgetik
„A félretájékoztatás kezelésében és a kritikus aggodalmak tisztázásában betöltött szerepük miatt kulcsfontosságú, hogy a platformok proaktívak legyenek a hamis információk kezelésében, különösen a nagy események során” – tette hozzá Mo Gaoyi.
Sun Weimin, a kínai Cyberspace Administration főmérnöke a minőségi tartalom tartós erejét emelte ki a digitális korban.
„A fejlődő médiaformátumok ellenére a tartalom továbbra is felbecsülhetetlen értékű” - mondta Sun.
Megjegyezte: a népszerű kínai videojáték, a Black Myth: Wukong közelmúltbeli sikere azt mutatja, hogy „a hiteles történetek a leglenyűgözőbbek”. Hozzátette: további erőfeszítésekre van szükség ahhoz, hogy a jelentős kulturális témákat kiváló minőségű, hatásos narratívákká alakítsák át.
Sun véleményét visszhangozva Mo is hangsúlyozta, hogy a média munkatársainak tanulniuk kell a kereskedelmi platformok és a nemzetközi média innovatív fejlesztési tapasztalataiból, támaszkodva hatékony gyakorlatukra a felhasználói kiszolgálás, a technológiai innováció, az adatkezelés és az üzletbővítés terén – összességében a digitális átalakulás előmozdítására szólított fel a hírek terjesztése és a pontosabb tartalom biztosítása terén.
Az új technológiák alkalmazását ösztönzik
A China Daily főszerkesztő-helyettese, Sun Shangwu elmondta: a médiaüzemeltetőket arra ösztönzik, hogy alkalmazzák az új technológiákat, például a mesterséges intelligenciát, hogy személyre szabott szolgáltatásokat nyújtsanak és jelentősen javítsák a nemzetközi kommunikáció hatékonyságát.
A médiaplatformoktól azt várják, hogy felgyorsítsák a generatív mesterséges intelligencia (GMI) által képviselt új technológiák bevezetését a nemzetközi kommunikációs erőfeszítések megerősítése érdekében.
„Integrálnunk kell ezeket a technológiákat a napi műveletekbe, hogy teljes mértékben javítsuk a hírgyűjtés- és hírszerkesztés-intelligencia szintjét” - mondta Sun.
Sun Weimin főmérnök ugyanakkor aggodalmát fejezte ki megfelelő választ illetően a generatív MI-technológiák kétélű természetét illetően.
A mesterséges intelligencia által generált, hamisított információkat magába foglaló tartalommal kapcsolatos közelmúltbeli incidensek aggodalmat keltettek a lehetséges kockázatokkal kapcsolatban – jelezte.
„A mesterséges intelligencia által generált tartalom rendkívül valósághű természete gyakran megnehezíti annak megkülönböztetését, hogy az emberi vagy gépi eredetű-e, ami közvetlenül befolyásolja a médiaipart, különösen a híradások alapvető értékét” – mondta Sun Weimin.
Hozzátette: Kína mindenesetre szabványokat dolgozott ki a mesterséges intelligencia által generált tartalom azonosítására, beleértve a 2024 szeptemberében bevezetett szabályozási irányelveket is - amelyek célja a hiteles tartalom megkülönböztetése a mesterséges intelligencia által létrehozott anyagoktól és a félretájékoztatás megakadályozása.
B.A.