2011. 12. 07. - 06:51
Hordozható médialejátszót jelentet meg a Cowon

A koreai Cowon gyártó december 5-én jelentette be, hogy az R7-es típusjelzésű hordozható médialejátszója hamarosan a a boltok polcaira kerül.
A Cowon R7 külsőre megtévesztésig hasonlít egy táblagépre. 7 colos érintőképernyővel rendelkezik, mely 800x480-as felbontáson üzemel, a 64 GB beépített tárolóhely pedig microSDHC kártyával még tovább bővíthető. A lejátszó igen bőséges típusát támogatja a kép-, videó- és audiófájloknak, melyekről íme egy lista a teljesség igénye nélkül: AVI, WMV, ASF, MP4, MKV, MPG, 3GP, MP3, WMA, OGG, WAV, FLAC, JPG, BMP, PNG, RAW. A készüléken a viszonylag elavultnak számító Microsoft Windows CE 6.0 operációs rendszer fut. Akkumulátora videófilm lejátszása esetén 10 órás, zenehallgatás esetén pedig akár 65 órás működési időt tesz lehetővé. Helyet kapott továbbá egy fülhallgató-kimenet, egy USB 2.0 port, valamint egy olyan HDMI-csatlakozó, mellyel 1080p felbontás is elérhető HDTV-csatlakozás esetén.
Cowon R7 - ránézésre mintha táblagép lenne
A Cowon R7 médialejátszó eszköz 173 x 114 x 13,6 mm-es méretekkel és 355 grammos súllyal büszkélkedhet, áráról és megjelenése időpontjáról a koreai gyártó egyelőre nem közölt információt.
-W-