DNS alapú számítógépek
Chip gyártok éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy olcsóbban, gyorsabbá tegyék az egyre kisebb chipeket.
Az IBM tudósai mostanában jelentették be, hogy DNS molekulákkal kísérleteket végeznek, hogy talán egy sokkal gyorsabb és kisebb számítógép alapját képezzék. Ezeket a kísérleteket Paul Rothmund munkáira és kutatásaira építik.
Aki egy tudós a California Institute of Technology-nál.
"A kicsinyítés és a teljesítménynöveléshez szükséges pénz egy korlátozó tényező a Moore törvényben, ami nagyon aggasztja a félvezető ipart" álltja Spike Narayan a Science & Technology, IBM Research - Almaden ügyvezetője.
Több fajta nanocső létezik
A mai legfejlettebb mikroprocesszor a 45nm-es technológiával van előállítva, de nagyon közel járnak, hogy 22nm-es technológiát tökéletesítsék. Az IBM szerint a új metódus ahol DNS molekulákat állvány ként használnak, így milliónyi szén nano csöveket lehet „lefektetni" és önmagukat képesek úgy összeszerezni ahogy a gyártó kívánja azáltal, hogy különböző képen rendezik el a DNS molekulákat. Amellett, hogy a 22nm-es technológiát jóval túl tudja szárnyalni, komoly pénzt spórol meg azzal szemben.
Egy Nano Cső
Spike Narayan azt írta a Reuters egyik cikkébe, hogy: „a DNS alapú félvezetők könnyen előalíthatóak lesznek. Minél Vékonyabb egy hagyományos chip annál drágább. Az új technológia több százmillió dollárt fog megtakarítani a gyártoknak és így a vásárlóknak is."
A tudósok szerint legalább 10 év kell ahhoz, hogy kiforrjon ez a technológia.
GB-MCOnet