2015. 02. 17. - 08:00

A változókori hőhullámok és éjszakai izzadások tovább tarthatnak, mint gondolnánk

A változókori hőhullámok és éjszakai izzadások tovább tarthatnak, mint gondolnánk

Legújabb tanulmányok kimutatták, hogy a változókorra jellemző hőhullámok és éjszakai izzadások hosszabb ideig, akár évekig is elhúzódhatnak.

A változókor (videó forrása: www.youtube.com)

 

A menopauza - hivatalos meghatározás szerint, amikor egy nőnek 12 egymást követő hónapban elmarad a menstruációja - jellemzően 45 és 55 éves korban jelentkezik a nőknél, melynek oka az ösztrogén és egyéb hormonok szintjének csökkenése. Leggyakoribb tünetei a hangulatingadozás, hőhullámok, éjszakai izzadás és a hüvelyszárazság. Minden nő esetében különbözőképpen, különböző kombinációkban jelentkeznek ezek a tünetek és elmondható róluk, hogy genetikailag "örökölhetőek" a bizonyos tünetekre való hajlamok.

A hőhullámok és az éjszakai izzadás 5 nőből 4-et érint és az átlagos tüneti időtartam 4,5 év - a leghosszabb, pedig akár 12 év is lehet. Az újabb menopauzával kapcsolatos tünetek vizsgálatai kimutatták, hogy több mint a nők felének esetében a változókorral járó hőhullámok és éjszakai izzadások azonban 7 vagy akár több évig is eltartanak.

 

A hormon utánpótlás magában hordozza a mellrák kockázatát

 

Kezelése

A változókori tünetek kezelésének két opcióját különböztetik meg. Az egyik a lecsökkent hormonszint pótlása, mely azonban nem örvend nagy népszerűségnek a nők körében, ugyanis előzetes tanulmányok kimutatták, hogy növeli a mellrák kockázatát. Azok esetében akik nem szeretnének gyógyszereket beszedni - elkerülve ezzel azok mellékhatását is - számos alternatív lehetőségük van, mint például a akupunktúra, jóga, lassú, mély légzés, meditáció stb.

 

 

Egyeseknek az akupunktúra is segít a tünetek gyengítésében

 

Befolyásoló tényezők

Vannak bizonyos életmódbeli tényezők, melyek képesek befolyásolni a tünetek erősségét. Ilyen a koffein, az alkohol, és a csípős ételek, melyek felerősítik a hőhullámokat és éjszakai izzadások. Míg a réteges öltözködés, a hideg víz fogyasztása és a szoba megfelelő hőmérsékleten tartása az éjszaka folyamán segíthet a tünetek minél gyorsabb átvészelésében.

 

(SJ)

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.