2022. 03. 22. - 11:00
Vezető szerepre tör Japán a 6G terén
Úgy hírlik, vezető szerepre tör Japán a 6G terén - a Toyota és mások által támogatott globális szabványok segítségével.
Vezető szerepet töltene be a keleti szigetország a 6G terén, a világszerte ismert cégei által is pártolt globális szabványokkal.
A japán kormány támogatta csoporthoz a Toyota Motors, a NEC és más japán vállalatok is csatlakoznak, hogy technológiai követelményeket javasoljanak a hatodik generációs vezeték nélküli kommunikációhoz, vagyis a 6G-hez – értesült a Nikkei Asia.
A 6G a tervek szerint 2030-ban debütálna, s az elképzelések szerint több mint 10-szer gyorsabb lesz, mint a jelenleg használatos ötödik generációs vezeték nélküli hálózat.
Olyan szolgáltatásokat tenne lehetővé, mint a teljesen automatizált vezetés és a távoli sebészet, amelyek gyors, nagy mennyiségű adatátvitelt igényelnek minimális késéssel. Olvasd el: Japán és Amerika partnerségre lép a 6G szabványok terén
Vezető szerepet töltene be Japán a 6G terén
Az első ilyen jellegű javaslat a Beyond 5G Promotion Consortium hamarosan megjelenő műszaki ajánlása lehet.
A csoporthoz tartozik a japán Belügyminisztérium és Kommunikációs Minisztérium, valamint olyan tudományos intézmények és vállalatok, mint a Panasonic, amelyek alkalmazni fogják a 6G technológiát.
A kezdeményezés magához ragadása ebben a fejlesztési szakaszban erős versenyhelyzetet jelez Japán számára, mivel nehéz felállítani kutatás és fejlesztés nélkül konkrét referenciaértékeket, amelyek alapot adnak a számadatokhoz.
A tervezet mindenesetre konkrét követelményeket tartalmaz majd az egyes területekre és alkalmazásokra vonatkozóan. A konzorcium közös célokat követel a vállalatoktól világszerte, hogy azok garantálják a 6G kommunikáció biztonságosságát és megbízhatóságát. Olvasd el: Együttműködik a 6G szabvány kifejlesztésében Finnország és Japán
Az önvezető autók esetén a vezeték nélküli kommunikáció megszakadása balesetekhez vezethet. A javaslat célja az autonóm vezetési technológia esetében az, hogy a késést körülbelül 1 ezredmásodpercre korlátozzák – ez kevesebb, mint az 5G késleltetésének egytizede –, a hibaarányt pedig legfeljebb 1 millió másodpercre szorítsák le.
Az orvostudomány terén a távműtét előfeltétele több tíz gigabit/másodperc adatsebesség – amely több mint tízszerese az 5G által biztosítottnak.
A szórakoztató alkalmazások, például a virtuális „metaverzumok” olyan hálózatokat igényelnek, amelyek csúcsidőben másodpercenként több 100 gigabit adatot tudnak kezelni.
A japán javaslatot a Nemzetközi Távközlési Unió, az Egyesült Nemzetek Szervezete egyik ügynökségén belüli munkacsoport júniusi ülésére terjesztik be.
A munkacsoport 2023 júniusára tervezi a 6G hálózatok műszaki követelményeinek megállapítását – ezek alapján kivonatolja majd az egyes alkalmazások specifikációit.
L.A.