2022. 01. 20. - 10:55

Minden városban és városi területen van 5G-bázisa Kínának

Minden városban és városi területen van 5G-bázisa Kínának

Kína kiadta a 2021-es 5G fejlesztési jelentését – Eszerint jelenleg minden városban és városias területen rendelkezik 5G bázisállomással.

Megjelentette 2022. január 14-én 2021-es 5G fejlesztési jelentését a Kínai Információs és Kommunikációs Technológiai Akadémia, mely közvetlenül az Ipari és Informatikai Minisztérium alá tartozik.
 
A jelentés szerint 2021-ben az 5G mobiltelefon-beszerzések száma elérte a 266 millió egységet a kínai piacon. Mindez éves szinten 63,5 százalékos növekedést jelent és a mobiltelefon-szállítások 75,9 százalékát teszi ki ugyanebben az időszakban. Ez jóval magasabb, mint a 40,7 százalékos globális átlag.
 
Ami pedig az infrastruktúra-építést illeti, 2021 november végéig Kína összesen 1,396 millió 5G bázisállomást épített.
 
Az 5G bázisállomások lefedik a prefektúra szintje feletti összes várost, a megyék több mint 97 százalékát és a települések 50 százalékát, beleértve a távközlési szolgáltatókat is.
 
Jelenleg Kína több mint 800 ezer megosztott 5G bázisállomással rendelkezik. Eddig több mint 2300 5G ipari virtuális magánhálózat épült és került kereskedelmi forgalomba az országban. Olvasd el: 6G-innovációkat, műholdak támogatta hálózatokat fejleszt Kína
 
Kína az 5G területén messze megelőzte a világot
Kína az 5G területén messze megelőzte a világot
 
Komoly haladás az 5G területén
 
A jelentés kitér arra, hogy 2021 novembere végén a három alapvető kínai távközlési vállalat mobiltelefon-használóinak száma összesen 1,642 milliárd volt. Ebből 497 millióan csatlakoztak 5G mobilterminálokhoz, ami a teljes felhasználószám mintegy 30 százalékát teszi ki, s nettó 298 milliós növekedést jelent.
 
Összehasonlításképpen 2021 novemberében Xie Cun, az Ipari és Informatikai Minisztérium Információs és Kommunikációs Fejlesztési Főosztályának igazgatója azt mondta: Kína jelenleg több mint 1,15 millió 5G bázisállomást épített – ami a világ összmennyiségének több mint 70 százaléka.
 
Vagyis, ez a világ legnagyobb és legfejlettebb 5G független hálózata.
 
A prefektúra szintű városokban ugyanakkor a megyei városi területek több mint 97 százaléka rendelkezik 5G hálózati lefedettséggel. Ezenkívül az ország településeinek 40 százalékában van 5G hálózati lefedettség is.
 
Az 5G terminálok felhasználóinak száma elérte a 450 milliót, ami a világ több mint 80 százalékát teszi ki. Olvasd el: Dübörög a 6G kutatás - Az 5G már nem is releváns?
 
Kína az 5G területén messze megelőzte a világot
 
A fenti adatok önmagukban is figyelemreméltóak. Kína ezen felül megerősíti az 5G támogatását és befektetéseit.
 
Beruház az 5G big data-ba, az alapszoftverekbe, az ipari szoftverekbe, a mesterséges intelligenciába és más alapvető alapvető technológiákba. Támogatja a fejlett ipari alapokat és az ipari láncok modernizálását.
 
Shang Bing, a Kínai Internet Társaság elnöke emellett azt javasolta, mozdítsák elő erőteljesen az új generációs információs és kommunikációs infrastruktúra kiépítését. Ez magában foglalja az 5G és gigabites hálózatokat, valamint a 6G és más új hálózati technológiák bevezetését.
 
Kína úgy véli, szükséges fokozni a technológiai innovációs képességeket, ezért felgyorsítja az áttöréseket olyan kulcsfontosságú technológiák terén, mint a csúcskategóriás chipek, a hálózati szeletelés és az alapvető szoftverek.
 
 
L.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.