2019. 05. 20. - 11:35
Isteni rakott tészta pulykahús maradékból

Gyakori, hogy marad némi hús otthon az ebédről, s igyekszünk felhasználni valamihez. Igen ám, de mi legyen az? Íme egy remek ötlet: a rakott tésztához a pulykahús kitűnően illik.
Nincs is finomabb egy krémes, sajtos tésztánál, amelyet kiegészíthetünk egy kis hússal és egyéb ízes összetevőkkel is.
A pulykahúsos rakott tészta könnyen elkészíthető, remekül felhasználhatjuk hozzá a megmaradt húst, ráadásul akár több étkezésre elegendő adagot kapunk.
Hozzávalók: 300 gramm tészta, penne vagy fusilli; 2 evőkanál napraforgóolaj, plusz a tepsi zsírozáshoz egy kevés; 4 darab füstölt csíkos szalonnaszelet, vastagon szeletelve; 1 hagyma, finomra szeletelve; 500 gramm paradicsompüré és bazsalikomos tésztaszósz; 150 milliliter tejszín; 350-500 gramm pulykahús, kis kockákra vágva; 75 gramm sajt, durvára reszelve.

A maradék pulykahús is remekül használható rakott tészta elkészítéséhez
Elkészítése:
Töltsünk meg egy nagy serpenyőt vízzel és forraljuk fel. Tegyük a tésztát a vízbe és főzzük 10 percig, vagy amíg kellően meg nem puhul. Melegítsük elő a sütőt 200 Celsius fokra, majd olajozzunk ki egy nagyméretű, sekély, kb. 2,5 literes, lasagnás tepsit, vagy hasonlót.
Melegítsünk egy kevés olajat egy másik serpenyőben és süssük a bacon-t, valamint a hagymát 8 percen át, vagy amíg enyhén meg nem barnul. Keverjük bele a tésztaszószt és a krémet.
A tészta főzővizéből forraljunk fel kb. 100 millilitert, majd keverjük bele a pulykadarabokat, fűszerezzük borssal.
Szűrjük le a tésztát és tegyük vissza a tésztát serpenyőben a tűzre. Keverjük hozzá a tészta krémet és a pulykahúst.
Tegyük az egészet a kiolajozott sütőedénybe, tepsibe vagy lasagnás tálba, szórjuk meg sajttal és süssük 15-20 percig, amíg a sajt meg nem olvad és barnássá nem válik. Forrón tálaljuk.
L.A.