Új technológia segíti a mesterséges intelligencia alapú virtuális világok létrehozását

A "metaverse", vagyis metaverzum egymással összekapcsolt virtuális világok hálózata, amely akár a valós világ elemeit is egyesítheti. A koronavírus-járvány miatt mindenki igyekezett új módokat találni a kapcsolatteremtésre, a munkára, a társasági életre és az életvitelre, így nem meglepő, hogy egy ilyen bizonytalan világban továbbra is nagy az érdeklődés a metaverzum iránt.
"Nagy örömmel indítjuk el a Deloitte Unlimited Reality Offering-jét, azaz korlátlan valóságajánlatát, valamint a Dimension10 Stúdiót, hogy segítsük ügyfeleinket a virtuális világok és gazdaságok exponenciális növekedésének kihasználásában" - mondta Dan Helfrich, a Deloitte Consulting elnök-vezérigazgatója. "A digitális birodalmakban hatalmas lehetőségek rejlenek az üzleti élet és a társadalom egészének javára, és örömmel kínálunk hozzáférést az összekapcsolt virtuális világokhoz, amelyek akár túl is mutathat a jelenlegi fizikai gazdaság eredményességén."
Megnyitja az utat a mesterséges intelligencia világába az Unlimited Reality
Az Unlimited Reality útmutatást nyújt a vállalkozásoknak, és azt, hogy hogyan alakíthatják át működésüket közös virtuális élményekkel, fizikailag pontos digitális klónokkal, a digitális eszközök pénzzé tételével, az ügyfelekkel való kapcsolattartással a Web3 architektúrák segítségével, valamint az embereket és gépeket ötvöző munkahelyi modellekkel.
E cél eléréséhez a Deloitte-nak számos feltörekvő technológiában - többek között a mesterséges intelligencia, az IoT, a blokklánc, az AR/VR és az 5G területén - kell útmutatást nyújtania ügyfeleinek. A feltörekvő technológiák természetüknél fogva gyakran nehezen adaptálhatók, és a vállalkozásoknak számos (ha nem az összes) technológiával meg kell küzdeniük az magasabb színvonalú élmény megteremtése érdekében.
Ezen akadályok legyőzése érdekében a Deloitte hamarosan elindítja a Dimension10 Stúdiót, egy virtuális és fizikai innovációs teret, ahol a cég szakemberei segíthetnek az ügyfeleknek mesterséges intelligencia alapú metaverzumok létrehozásában.
A Dimension10 Studio NVIDIA RTX GPU-kkal ellátott rendszerek technológiai alapjaira épül, amelyek az Omniverse Enterprise-t működtetik. Ezt egészíti ki a Deloitte házon belüli NVIDIA DGX szuperszámítógépe, amely a mesterséges intelligencia, az analitika, a felhő és a digitális szolgáltatások motorja.
A Deloitte nemrégiben készült tanulmánya szerint a vállalkozások 74 százaléka még mindig az MI-kísérleti szakaszban van, és nincs világos jövőképük. A cég szerint az Unlimited Reality ajánlat lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy az iparágak közötti MI-használati eseteket egy virtuális világban vizsgálják és szimulálják.
A Deloitte úgy véli, hogy az MI kulcsfontosságú módon teremt értéket a vállalkozások számára, akiknek így lehetőségük nyílik arra, hogy a mesterséges intelligenciában rejlő teljes potenciált kiaknázzák.
V.V.