Mesterséges intelligenciával szűri a csalókat a Messengerben a Facebook
Ahogy például blogokon vagy fórumokon, úgy a Messengeren is egyre inkább felbukkannak a csaló, megtévesztő szándékú tartalmak. Ezek kiszűrésére fejlesztett ki a Facebook egy olyan mesterséges intelligencia alapú megoldást, amivel az ilyen nem kívánatos jelentések kiszűrhetőek, méghozzá anélkül, hogy a felhasználók csevegéseit elolvasná.
A funkció a gépi tanulást használja arra, hogy felismerje a gyanús tevékenységeket. Ilyen például az, ha egy felnőtt felhasználó üzenetkérések vagy ismerősnek jelölések sokaságát küldi el gyermekek részére.
Mesterséges intelligencia figyelmeztet a csalókra a Messengerben
Amikor a mesterséges intelligencia ilyen kétes viselkedést észlel, a Messengeren belül figyelmeztetést helyez el a beszélgetés tetején. Ez jelzi a felhasználóknak, hogy lehetőség szerint blokkolják vagy hagyják figyelmen kívül a felkéréseket, tehát semmiképp se reagáljanak rá. Emellett az alkalmazás tippeket is ad, hogy miként kerülhető el az, hogy valakiből csalás áldozata váljon.
A Facebook hangsúlyozta, hogy nem az üzenetek tartalmát elemzi az MI, hanem viselkedési jeleket elemez, mint például a fent említett példa, amikor rövid időn belül rengeteg felkérést küld valaki. A cégóriás kiemelte továbbá, hogy teljes titkosítással fog működni a szolgáltatás, és a cél az, hogy a lehető lebiztonságosabb felületet nyújtsák bárki számára a családjaikkal, ismerőseikkel történő kapcsolattartásra.
A gyanús tevékenységeket végző felhasználói fiókokat nem blokkolják egyből, hanem felszólítják azok tulajdonosait, hogy viselkedjenek megfelelő módon, és hozzanak megalapozott döntéseket. A cél tehát az, hogy a felhasználók jobban átgondolják, kivel is szeretnének kapcsolatba lépni online.
A Facebook az új, mesterséges intelligencia alapú funkciót már az alkalmazás Androidos és az iOS-es verziójában is elérhetővé tette.
- Varga Viktor -