2020. 05. 30. - 08:00
Mesterséges intelligencia működteti a művészi Cube Berlin irodaházat

Már megkezdte működését az az építészeti remekmű, amely nemcsak visszatükrözi Berlin belvárosát, de benne a mesterségesen intelligens irodaházak következő generációja testesül meg.
Nemcsak látványos és trükkös, de lenyűgözően intelligens is az a berlini irodaház, amelyet a koppenhágai 3XN építésziroda tervezői hívtak életre, s húztak fel 2020 februárjában.
A műremek mára benépesült. A német főváros központjában, a főpályaudvar szomszédságában áll, s mesterséges intelligencián alapuló megoldásokkal működik – jelenleg Európában egyedüliként.
A csaknem 100 millió euróból épült Cube Berlin a legmodernebb irodaházak külsejét kapta, kocka alakú és tökéletesen visszatükrözi a berlini belváros képét.

A Cube Berlint mesterséges intelligencia vezérli
Meggyőző külseje mellett azonban lényegében egy mesterséges intelligencia-agy, amelybe több mint 3750 szenzor, 750 beacon, azaz bluetooth-szal működő hardveradó és 140 rádióantenna került.
Ezek járulnak hozzá ahhoz, hogy a technológia, amely képes önmagát tanítani, valós idejű adatokat szolgáltasson az emberek számára.
A benn dolgozókat ellátja jelen idejű, hasznos információkkal, s ezekkel egyben könnyebbé és hatékonyabbá teszi az épület vezérlését. Az üveghomlokzat segíti az energiaáramlást. A technológia, mely a Cube Berlint vezérli, jelentős mértékben csökkenti az energia felhasználását.
Természetesen rengeteg előnnyel szolgál a mesterséges intelligencia is. Figyeli a külső és belső hőmérsékletet, gátolva, hogy túl meleg, vagy túl hideg legyen. Nézd meg, milyen lesz a majdani okosvécé!
A 3XN iroda alapítója a Cube Berlinről azt mondta, céljuk az volt, hogy egy egészen új irányt hozzanak létre a kereskedelmi komplexum-tervezésben. Az egyedi épület nemcsak minden megoldásában különleges, a városképbe is jól beleillik és új élményt nyújt a járókelőknek. Olvasd el: hamarosan jöhetnek az önjáró építőgépek
A másik nagy előnye azonban kétségkívül az, hogy Németország egyik legokosabb komplexuma remek példa a digitális technológiával létrehozható épületekre, amelyekben a funkciók nem akadályozzák egymást. Egy ilyen irodaház pedig kiváló környezetet teremt a kellemes és hatékony munkavégzéshez.
László Adrienn