2018. 05. 30. - 09:25

Házi feladatot ellenőriz az MI

Házi feladatot ellenőriz az MI
Kínában nem csak tankönyv készült a mesterséges intelligenciáról, a gyakorlatban is használják már: minden negyedik iskola csatlakozott egy programhoz, melyben fejlett technológiával osztályozzák a tanulók által írt esszéket.
Míg egyes országokban összetett kérdések megválaszolására használják a mesterséges intelligenciát, addig Kínában kifejlesztettek egy programot, amely elemzi és értelmezi a diákok által írt esszéket. Az értékelés mellett a program javaslatot tesz az írás stílusának javítására, vagy a mondatszerkezetek módosítására. A mesterséges intelligencia jelenleg segíti a tanárok munkáját a kínai iskolákban, az eddigi adatok szerint 92 százalékos pontossággal dolgozik a program.
 
 
Házi feladatot ellenőriz az MI
A mesterséges intelligencia segíti a tanárok munkáját a kínai iskolákban
 
 
Kína több féle képpen próbálja a mesterséges intelligenciát az iskola falain belül is elterjeszteni. A Hangzhou középiskola diákja már nem bóbiskolhatnak az órán, mivel az osztálytermekben kamera figyeli a diákok arcát. A kamera természetesen több funkciós, mivel elemzik a diákok figyelmét, ezáltal hatékonyabbá és élvezetesebbé tudják tenni a tanórákat. 
 
 
Kamera figyeli a diákokat egy kínai középiskolában
A videófelvételeket nem tartják meg, csak magatartás mintát gyűjtenek belőle
 
 
Természetesen egy kamera az osztályteremben felveti az adatvédelmi és etikai problémákat, ám az iskola azzal érvel, hogy a videófelvételeket nem tartják meg, csak magatartás mintát gyűjtenek belőle. Nem ez az egyetlen példa a középiskolai high-techre. Van ahol arcfelismerővel lehet enni a menzán, vagy könyvet kölcsönözni a könyvtárból. 

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.