2014. 06. 07. - 09:00

5 leggyakoribb napozási hiba

5 leggyakoribb napozási hiba

Ma már mindenkinek a szájába van rágva, hogy védekezni kell az erős UV sugárzás ellen, ám a helyes módszert már kevesen tudják.

A napozás veszélyei (videó forrása: www.youtube.com)

 

1. hiba: Közvetlenül napozás előtt kenjük be magunkat

Kiérkezünk a strandra, lepakolunk, elhelyezkedünk, levetkőzünk és csak ezek után kenjük be magunkat naptejjel, melynek így nem lesz elég ideje kifejteni hatását. A legjobb még indulás előtt - körülbelül a napozás megkezdése előtt 30 perccel - bekenni magunkat, hogy mire valóban oda kerülünk már teljes legyen a védelem az első napsugarakkal szemben is.

 

2. hiba: Csak a fedetlen testrészeket kenjük be

Az UV sugárzás ellen rákkeltés esetén nem védelmez egy textil réteg, így érdemes még otthonunkban meztelenül a teljes testfelületet bekenni.

 

Dél és délután 2 óra között a legerősebb az UV sugárzás

 

3. hiba: Nem védjük a szánkat

A száj védelméről rengetegen elfeledkeznek, holott ugyanolyan fontos, mint más testrészeink. Nem szabad azonban ugyanazt a krémet használni, kaphatóak kimondottan szájra is napvédő krémek.

 

4. hiba: Ugyanazt a krémet használjuk az arcunkra is mint a testünkre

Az arcunkon jóval vékonyabb a bőrréteg, így könnyebben leég ezért fokozott védelemre van szüksége. Vannak arcra kapható magasabb faktorú krémek, melyek ideálisak arcbőrünk megóvására.

 

Fontos, hogy ha vízbe megyünk 3-4 óránként pótoljuk a napvédő krémet

 

5. hiba: Nem megfelelő faktorú krémet használunk

Függően attól, hogy a nyár és a nap mely szakaszában vagyunk, különböző erősségű naptejre van szükségünk. A magas faktorszámú naptejek minden esetre ideálisak.

 

(SJ)

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.