2025. 04. 03. - 11:30
Ideje lépni a magyar webshopoknak? A H&M már mesterséges modellekkel reklámoz!

A svéd divatóriás mesterséges intelligenciával készített digitális modelleket használ a reklámjaiban. De mit tanulhatnak ebből a magyar webshopok?
A H&M bejelentette, hogy 30 modell digitális „ikertestvérét” hozza létre mesterséges intelligencia segítségével, amelyeket reklámkampányaiban és közösségi média posztjaiban használ majd. Az újítás célja az, hogy gyorsabb és hatékonyabb tartalomkészítést biztosítson, miközben megőrzi a márka emberközpontú imázsát. A modellek beleegyezésével alkalmazott MI-alapú klónok azonban vitát váltottak ki, hiszen sokan attól tartanak, hogy ez a technológia veszélyezteti a fotósok, sminkesek és hagyományos modellek munkáját.
A vállalat szerint a digitális modellek kizárólag a már meglévő modellek engedélyével készülnek el és minden felhasználás esetén ők kapják a megfelelő jogdíjakat. Az MI által generált képek egyértelmű jelöléseket kapnak a közösségi médiában, hogy a fogyasztók felismerjék, nem valódi személyeket látnak. Az ilyen fejlesztések célja, hogy a marketing folyamatokat gyorsabbá és költséghatékonyabbá tegyék, miközben új kreatív lehetőségeket nyitnak meg a divatipar előtt.

Még sok részletet finomítani kell, de ez lehet a jövő
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet játszik az e-kereskedelemben is, hiszen a digitális modellek mellett MII-alapú ajánló rendszerek és chatbotok segítik a vásárlói élmény javítását. A magyar webshopok számára ez az újítás azt jelentheti, hogy hosszú távon érdemes lehet a mesterséges intelligenciába fektetniük, akár termékmegjelenítések, akár ügyfélszolgálati automatizáció formájában.
A Hugo Boss és a Levi Strauss & Co. már korábban is kísérletezett hasonló MI-alapú modellekkel, ami azt mutatja, hogy a technológia egyre szélesebb körben elterjed. Az ilyen fejlesztések hosszú távon megváltoztathatják a marketing és reklámipar működését, ám a szakemberek szerint a szabályozás és az etikai kérdések még sok vitát generálhatnak.
A magyar webshopok számára a H&M példája intő jel lehet: aki nem tart lépést az új technológiákkal, könnyen lemaradhat a versenyben. Az MI alkalmazása nem csupán költségcsökkentést jelent, hanem egy teljesen új szintre emelheti az online kereskedelem hatékonyságát.
CS.SZ.