2024. 12. 25. - 08:30

Saját „okosító” mesterséges intelligencia-modellt adott ki a Google

Saját „okosító” mesterséges intelligencia-modellt adott ki a Google

Kiadta saját „okosító” GMI-modelljét a Google – igaz, még csak kísérleti stádiumban van és van mit javítani rajta.

Saját „okosító” generatív mesterséges intelligencia-modellel jelentkezett a Google. Egyelőre csak kísérleti stádiumban van, vagyis javítanivaló akad még rajta.
 
Az új modell a Gemini 2.0 Flash Thinking Experimental, amely az AI Studio-ban érhető el, a Google mesterséges intelligencia prototípus-platformjában.
 
Matematika, fizika és programozás terén is jó lehet
 
A modellt a cég úgy írja le, mint „a legjobb a multimodális megértéshez, érveléshez és kódoláshoz”, és képes „a legösszetettebb problémákat átgondolni”, olyan területeken, mint a programozás, a matematika és a fizika.
 
Az X közösségi oldalon Logan Kilpatrick, az AI Studio termékének vezetője posztolt a generatív mesterséges intelligencia-modellel kapcsolatban. Olvasd el: "Okoskodó" MI-modellt adott ki egy kínai labor
 
Saját „okosító” mesterséges intelligencia-modellt adott ki a Google
Saját „okosító” mesterséges intelligencia-modellt adott ki a Google
 
A Gemini 2.0 Flash Thinking Experimental-t úgy említette, mint „a Google gondolkodási útjának első lépése”.
 
Jeff Dean, a Google DeepMind, a Google mesterséges intelligencia kutatási részlegének vezető tudósa saját posztjában azt írta, hogy a Gemini 2.0 Flash Thinking Experimental „arra van kiképezve, hogy gondolatokkal erősítse érvelését”.
 
„Ígéretes eredményeket látunk, ha növeljük a következtetési idő számítását” – mondta Dean, utalva a modell futtatásához felhasznált számítási mennyiségre, mivel ezt kérdésnek tekinti.
 
A Google bejelentett Gemini 2.0 Flash modelljére épített Gemini 2.0 Flash Thinking Experimental a jelek szerint hasonló az OpenAI o1-éhez és más úgynevezett érvelési modellekhez.
 
A legtöbb mesterséges intelligenciával ellentétben az érvelési modellek hatékonyan ellenőrzik önmagukat, ami segít elkerülni az MI-modelleket általában megzavaró buktatókat.
 
Hátránya, hogy az érvelési modellek esetében gyakran hosszabb ideig tart – általában másodpercekkel vagy percekkel tovább – a megoldás elérése.
 
Egy felszólításra a Gemini 2.0 Flash Thinking Experimental szünetet tart, mielőtt válaszolna, figyelembe véve számos kapcsolódó felszólítást, illetve „megmagyarázza” az érvelését. Egy idő után a modell összefoglalja, mit tart a legpontosabb válasznak.
 
A futás teljesítménye még szintén változhat.
 
 
B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.