2024. 11. 18. - 09:10
Nehézipari cégeket céloz meg a generatív 3D platform - de mire jó?
Nehézipari cégek számára készült el a közelmúltban a generatív 3D platform. Az MI-technológia célja kielégíteni a mesterséges intelligencia képzési adatok és 3D szimulációk iránti növekvő igényt.
Elkészült a generatív 3D platform, mely elsősorban a nehézipari cégeket célozza meg.
A Bifrost AI technológia célja, hogy kielégítse a mesterséges intelligencia képzési adatok és 3D szimulációk iránti növekvő keresletet a nehéziparban.
A Bifrost AI generatív 3D-s adatplatformja 8 millió dollárt szerzett az A sorozatú finanszírozási körben, jelentős támogatásokat szerezve. A finanszírozási kört a Carbide Ventures vezette, de beletartozott az Airbus Ventures is.
Mit tud a generatív mesterséges intelligencia-alapú 3d platform?
A Bifrost AI technológia készül tehát kielégíteni a mesterséges intelligencia képzési adatok és 3D szimulációk iránti növekvő keresletet, az olyan nehéz iparágakban, mint a repülőgépipar, a tengerészet, a gyártás és a nemzetbiztonság.
A mesterséges intelligencia fejlesztői számára tervezett platform teljesen vezérelhető - valós idejű 3D világokat kínál a Jupyter notebookokban, amely egy webalapú interaktív számítási platform.
Fizikailag pontos adatokat generál valós forgatókönyvekhez, amelyek felhasználhatók gyors képzésre, tesztelésre és modellek adaptálására a mesterséges intelligencia és a robotika területén. Olvasd el: Nagy ígéret vagy veszedelem a generatív MI?
Nehézipari cégeket céloz meg a generatív 3D platform
A felhasználók percek alatt generálhatnak adatkészleteket szimulált 3D-s világok segítségével, amelyek segítségével új mesterséges intelligencia-képességeket építhetnek ki, megtaníthatják a robotoknak, hogyan oldják meg a valós problémákat és - hónapok helyett - órák alatt alkalmazkodjanak az új objektumokhoz, feladatokhoz és környezetekhez – állítja a Bifrost cég.
A 3D-s világ minden eleme - a kamera mozgásától a környezeti feltételekig -, programozható Python könyvtár segítségével, valamint automatizálással és finomhangoló szimulációkkal.
A cég szerint a szintetikus adatok használata olcsóbb, mint költséges érzékelők telepítése, valamint a hónapokba kerülő kézi adatcímkézés – hogy aztán bizonytalan kimenetelű legyen az eredmény.
Gyorsabb mesterséges intelligencia-rendszer építés
„Ez a gyorsítás lehetővé teszi a csapatok számára, hogy mesterséges intelligencia-rendszereket építsenek, amelyek a problémák szélesebb körét kezelhetik, nagyobb piacokat nyithatnak meg és több bevételt generálhatnak alacsonyabb előzetes adatgyűjtési költség mellett” – mondta Aravind Kandiah társalapító és technológiai igazgató.
Stephen Lee, a finanszírozási kört vezető Carbide Ventures befektető általános partnere elmondta, hogy a robotika és az autonóm rendszerek piaca gyorsan növekszik - a cég hisz abban, hogy a jövőbeni mesterséges intelligencia fejlesztése a valós adatok helyett egyre inkább a szintetikus adatokra támaszkodik majd.
„Úgy gondoljuk, a Bifrost csapata egyedülálló helyzetben van ahhoz, hogy lehetővé tegye ezt a lehetőséget az adatok áthidalásával, megoldva a rendszerek egy nagyságrenddel hatékonyabb és gyorsabb képzését. Arra számítunk, hogy megközelítésük új felhasználási eseteket és lehetőségeket nyit meg, lehetővé téve a mesterséges intelligencia átalakítását fizikai világunkban” – tette hozzá.
A Bifrost szerint a technológia áthidalhatja a szakadékot a 3D-szimulátorok - amelyek gyakran nem nyújtanak valósághűséget -, és a 2D-s generatív mesterséges intelligencia között, amelyből hiányzik a kifinomult alkalmazásokhoz szükséges árnyalatnyi vezérlés.
Az Airbus Ventures biztos abban, hogy a vállalat kivételes értéket szabadít majd fel a 3D generatív mesterséges intelligencia, a fejlett szimuláció és a tervezés metszéspontjában, „amelyet már használnak a nagy amerikai kormányzati szervezetek és a nehézipar vezető globális vállalatai”.
Érdekesség, hogy a Bifrost együttműködik a NASA Jet Propulsion Laboratory-val is, a Hold- és Mars-kutatáshoz szükséges adatgeneráló motorokon.
Az új beruházás célja felgyorsítani a termékek piacra dobását.
B.A.