2023. 05. 11. - 08:45
Mi a fogászati implantátum és milyen fajtái vannak?
A fogászati implantátum kitűnő választás azok számára, akik már unják, hogy nem mosolyoghatnak felhőtlenül. Számos egyéb oka is van azonban annak, hogy elkészíttessük ezt a fogpótlást.
Nem kevés ember akad, aki nem mer szélesen mosolyogni, mert tisztában van vele, hogy nem tökéletesek a fogai és nem szívesen mutatja meg őket.
A problémát tökéletesen orvosolja a fogászati implantátum - előnyei azonban nem korlátozódnak csak arra, hogy esztétikai megjelenésünket jobbá teszi.
Bizonyos esetekben a fogászati implantátumok javíthatják az életminőséget is.
Számos okunk van arra, hogy szükség esetén fogászati implantátumot készíttessünk
Mit jelent pontosan a fogászati implantátum?
A fogászati implantátumok mesterséges pótfogak, melyeket az állcsont területére helyeznek be. A titán hengereket műtéti úton ültetik be az íny alá, hogy rögzítőként szolgáljanak és helyükön tartsák a pótfogakat.
A beavatkozást engedéllyel rendelkező fogorvosok végzik, megfelelő fogászati felszereléssel ellátott létesítményben. Ezzel minimálisra csökkenthetők az egészségügyi kockázatok és a biztonság is garantált.
Több típus van a fogimplantátumokból
Három gyakori fogászati implantátumtípus létezik, amelyeket speciális esetekre és szájüregi állapotokra terveztek.
1.Endosteális implantátumok: ez a fogászati implantátum legbiztonságosabb és legalapvetőbb fajtája. Szerkezetileg ugyanakkor egészséges állcsontra van szükség ahhoz, hogy az implantátum rögzítőeleme vagy oszlopa megfelelően illeszkedjen.
2.Subperiostealis implantátumok: ezek kifejezetten olyan betegek számára készültek, akiknek nincs elég csontjuk az állkapocs területén. Ez az endosteális implantátumokkal ellentétben nem igényel kiterjedt műtétet.
3.Zygomaticus implantátumok: a fogászati implantátumok legösszetettebb típusa. A felső állkapocs helyett az arccsontba vannak rögzítve.
Miért érdemes megfontolni a fogbeültetést?
Természetes, hogy bizonyos fenntartásaink vannak az eljárással kapcsolatban – különösen, mert műtétet igényel. Abban azonban biztosak lehetünk, hogy ha szakember kezel bennünket, a fogászati implantátumok megbízhatóbbak, mint bármely más fogpótlási eljárás.
A cikket folytatjuk.
L.A.