2019. 12. 17. - 09:55
Vigyázz, mit írsz! - Figyelmeztet a mesterséges intelligencia
Manapság a közösségi oldalak felhasználói számos olyan bejegyzést is tesznek, amelyet utólag legszívesebben visszaszívnának, vagy egyáltalán nem odaillő. A mesterséges intelligencia most gondoskodik arról, hogy legyen mód meggondolni egy kommentet.
Hosszú ideje élnek az emberek a Facebook, a Twitter vagy az Instagram használatával. Sokszor írnak olyan kommentet is, amelyet később megbánnak, vagy ők nem érzik, de azt általuk írt bejegyzés rendkívül helytelen.
Az Instagramon egy új fejlesztés arra törekszik, hogy mesterséges intelligencia segítségével felismerje a sértő kommenteket. A cél az, hogy lehetőséget adjanak az embereknek egy pillanatra megakasztani gondolatmenetüket, s meggondolni, biztosan ki akarnak-e posztolni egy megjegyzést.
Az Instagram hétfőn jelentette be blog formájában új, mesterséges intelligencia-fejlesztését, melyet azonnal be is vezetnek egyes országokban.
Segít meggondolni egy sértő megjegyzést az új mesterséges intelligencia-fejlesztés
Az eszközt az online zaklatás leküzdésére alkották meg, amely egyre nagyobb problémát jelent az olyan platformokon, mint az Instagram, a YouTube és a Facebook.
Az Instagramot a legrosszabb online platformnak értékelték a cyber-zaklatás tekintetében – áll egy 2017-es júliusi tanulmányban.
Ha valaki támadó hangnemben ír az Instagramon, az új fejlesztésnek köszönhetően figyelmeztetést fog kapni, hogy a készülő komment hasonló azokhoz, amelyek zaklatásnak minősülnek.
Így a felhasználóknak módjuk lesz a feliratok szerkesztésére, mielőtt azokat közzéteszik.
„Amellett, hogy a zaklatást leszorítanánk, a figyelmeztetés segítséget jelent abban is, hogy megtanítja az embereket, mit engedhetünk meg magunknak az Instagramon és mit nem” – fogalmazott a cég.
2019 elején egyébként ugyanők már megjelentettek hasonló funkciót, mely értesítette az embereket, amennyiben mások Instagram-hozzászólásaival kapcsolatos észrevételeik sértőnek voltak tekinthetők.
Az eredmények ígéretesek voltak – úgy tűnik, az efféle „észheztérítések” képesek arra ösztönözni az embereket, hogy meggondolják szavaikat.
Chris Stokel-Walker, internetkultúra-író és a YouTubers könyv szerzője a BBC-nek azt mondta: a figyelmeztetés létrehozása egy nagy lépés volt az Instagramtól, hogy biztosítsa felhasználói jó közérzetét.
László Adrienn