2024. 11. 01. - 12:45

No lám(a): új podcast-generátor mesterséges intelligenciát mutatott be a Meta - de van vele egy kis bibi

No lám(a): új podcast-generátor mesterséges intelligenciát mutatott be a Meta - de van vele egy kis bibi

Új hír a mesterséges intelligencia-generált podcastok terén: podcast-generátora „nyílt” verzióját adta ki a Meta a Google NotebookLM-jében.

Kiadta a Meta népszerű gener-a-podcast funkciója „nyílt” verzióját a Google NotebookLM-jében.
 
A NotebookLlama nevű projekt a Meta saját Llama modelljeit használja a feldolgozás nagy részében, nem meglepő módon. A NotebookLM-hez hasonlóan ez is képes oda-vissza podcast stílusú kivonatokat generálni a rá feltöltött szövegfájlokról.
 
Hogyan dolgozik a mesterséges intelligencia podcast-generátor?
 
A NotebookLlama először létrehoz egy átiratot egy fájlból – például egy hírcikk vagy blogbejegyzés PDF-fájljából. Ezután „több dramatizálást” és megszakításokat ad hozzá, mielőtt betáplálja az átiratot a megnyitott szövegfelolvasó modellekhez. Olvasd el: A Samsung TV-kben is megjelenik a generatív mesterséges intelligencia
 
No lám(a): új podcast-generátor mesterséges intelligenciát mutatott be a Meta 
No lám(a): új podcast-generátor mesterséges intelligenciát mutatott be a Meta 
 
Ugyanakkor, az eredmények egyelőre közel sem hangzanak olyan jól, mint a NotebookLM.
 
A tesztelők által hallgatott NotebookLlama mintákban a hangok robotikus tulajdonságai meglehetősen nyilvánvalóak voltak és általában furcsa időpontokban beszéltek egymásról.
 
A projekt mögött álló Meta kutatói azonban állítják: a minőség javítható erősebb modellekkel.
 
„A szövegfelolvasó modell korlátozza, hogy ez mennyire hangzik természetesnek. Emellett a podcast megírásának másik módja az lenne, ha két személy vitatná meg az érdeklődési kört és megírná a podcast vázlatát. Jelenleg egyetlen modellt használunk a podcast vázlatának megírásához” – olvasható a NotebookLlama GitHub oldalán.
 
A NotebookLlama egyébként nem az első kísérlet a NotebookLM podcast funkciójának megismétlésére.
 
Egyes projektek sikeresebbek voltak, mint mások, de egyiknek sem – még magának a NotebookLM-nek sem – sikerült megoldania azt a hallucinációs problémát, amely minden mesterséges intelligenciát sújt.
 
Vagyis, a mesterséges intelligencia által generált podcastok mostanság még biztosan tartalmaznak kitalált dolgokat.
 
 
B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.