2023. 08. 24. - 09:00
Agyi aktivitást is mér a módosított virtuális valóság technológia
Módosítottak a kutatók egy virtuális valóság fejhallgatót, amely képes mérni az agyi aktivitást és megvizsgálni, hogyan reagál az ember tippekre, stresszorokra vagy egyéb külső erőkre.
Ma már agyi aktivitást is képes márni a módosított virtuális valóság technológia. Az austini Texasi Egyetem kutatócsoportja egy noninvazív elektroencefalogramos (EEG) érzékelőt készített, amelyet egy Meta VR (virtuális valóság) headsetbe helyeztek - utóbbi hosszú ideig is kényelmesen viselhető.
Az EEG az agy elektromos aktivitását méri az immerzív VR interakciók során.
A kutatók tehát módosítottak egy kereskedelmi virtuális valóság fejhallgatót, amely képes az agyi aktivitás mérésére, valamint megvizsgálja, hogyan reagálunk a tippekre, stresszorokra és más külső erőkre. Olvasd el: Virtuális valóság csillapítja hatékonyan az égési sérülések fájdalmát
Agyi aktivitást is mér a módosított virtuális valóság technológia
Az eszköz sokféleképpen alkalmazható - kezdve a szorongásos egyének segítésétől a pilóták figyelmének vagy mentális stresszének mérésén át (repülésszimulátor segítségével), egészen odáig, hogy az ember egy robot szemén keresztül lásson. Olvasd el: VR-szimulációt alkalmaznak a sebészeti robotikai képzéshez
„A virtuális valóság sokkal magával ragadóbb annál, mintha csak egy nagy képernyőn csinálnánk valamit - mondta Nanshu Lu, a Cockrell School of Engineering Repüléstechnikai és Mérnöki Mechanikai Tanszék professzora, a kutatás vezetője. - Valósághűbb élményt nyújt a felhasználónak, számunkra pedig a technológiánk lehetővé teszi, hogy jobban mérjük, hogyan reagál az agy a környezetre.”
A szakemberek a kutatást a Soft Science folyóiratban jelentették meg.
L.A.