2010. 02. 19. - 23:25
A Toshiba bemutatta legújabb fejhallgatóját
Ez nem egy egyszerű fejhallgató, hiszen szenzorai segítségével érzékeli az agyi hullámokat, és ezeket könnyedén továbbítja...
Amikor a legtöbben már azt mondják, hogy "én már láttam mindent," akkor a Toshiba valami olyan újdonságot mutat be, amitől tátva marad a világ szája. Legújabb termékük is ilyen lesz, amelyet a napokban mutattak be. A kitartó, kemény munka meghozta gyümölcsét, hiszen egy olyan fejhallgatót hoztak létre, amely az agyi hullámokat érzékeli és továbbítja.
Egy egyszerű, wireless-es fülhallgató
Hogy ez mit is takar? Meg tudjuk majd vizsgálni az agyi aktivitást a különböző stílusú zenék hallgatásakor. Ez már valami, de természetesen a végső cél nem ez. A végső célt talán úgy tudnánk elképzelni, hogy ha arra gondolunk, hogy hangos a zene és szeretnénk azt lehalkítani, akkor a kisujjunkat sem kelljen megmozdítani, csak gondolni kelljen rá. Jelenleg azonban már ez is hatalmas lépés. A számítógépnek Bluetooth-on keresztül küldi az információkat.
Nagy ellensége talán ez a Samsung fejhallgató lehet, de ilyet azért ez sem tud
Az elküldött információkat egy különleges képernyőn lehet majd megnézni és elemezni. Mindezt azok a szenzorok teszik lehetővé, amelyek be vannak építve a fejhallgatóba. A különleges programot fel kell majd telepíteni a számítógépre, és ezután már lehet is tesztelni az agyunkat akár zenékkel, akár játék közben vagy akár film nézés közben is. Az adatokat nem lesz túl bonyolult értelmezni, egy egyszerű jelmagyarázatot is kapunk majd hozzá.
Egy ilyesmi eszközt kell elképzelnünk
Természetesn mint ahogy minden újítás, ez is jár majd veszélyekkel. Egy egyszerű példa az, ha másoknak is be van kapcsolva a Bluetooth-ja és nem a saját számítógépünkre érkeznek az elemzett adatok. Vagy lassan már egymás fejében is kutakodhatunk majd? Ez már a jövő "zenéje". Az árról jelen pillanatban még semmit sem lehet tudni, egyenlőre még csak a prototípus készült el, amelyekről még képeket nem raktak fel a világhálóra, csak sejteni tudjuk az eddigi kísérletek alapján, hogy nagyjából milyen lesz.
PZ