Hogyan használjuk a himalája sót az arcon?
A bőrradírozás előnyeiről bizonyára hallottunk már. Igen hasznos, mert serkenti a vérkeringést, csökkenti a narancsbőrt, s összességében javítja a bőr egészségét. Lássuk, miként alkalmazhatjuk mindehhez a himalájai sót!
Ha a bőrt rendszeresen, heti egy-két alkalommal radírozzuk, több szempontból is hozzájárulunk ahhoz, hogy minél tovább szép és fiatalos maradjon. A radírozással javul a vérkeringés, mérséklődik a cellulitisz kialakulásának esélye.
Amennyiben kifejezetten arcradírt készítenénk otthon, számos típust kipróbálhatunk. Az egyik legjobb azonban a himalájai sóval készülő, mely kiválóan stimulálja a bőrt. Némi illóoajjal társulva ráadásul tökéletes aromaterápiát is csinálunk belőle!
A himalájai só ásványi anyagokban és nyomelemekben igen gazdag. Kalciumot, magnéziumot, vasat is tartalmaz. Segít a méreganyagok eltávolításában, egyensúlyba hozza az elektrolitokat, a pH szintet, erősíti a csontokat és támogatja a vérkeringést.
Tökéletes arc- és testradírt készíthetünk a himalája sóval
Ha vele készítjük el az arcradírt, bőrünk minden előnyéből bőségesen részesül.
Hozzávalók:
1 csésze finomra őrölt himalájai só; 1 evőkanál kókuszolaj; 2 evőkanál édes mandula olaj; 1 evőkanál kasztíliai szappan; 20 csepp grapefruit illóolaj; 2 csepp borsmenta illóolaj.
Készítsünk elő egy kis üvegtálat. Öntsünk bele a kókuszolajat, az illóolajakat, majd keverjük össze őket egy villával vagy spatulával. Adjuk hozzá a kasztíliai szappant, valamint a himalájai sót.
Szintén vegyítsük jól össze, s tároljuk az arcradírt egy üvegben.
A radír az egész testre használható, kitűnően tisztítja és hámlasztja a bőrt.
Figyeljünk azonban arra, hogy a grapefruit illóolaj fototoxikus lehet – ha a bőrön marad, napérzékenységet okozhat. Alaposan le kell mosni a bőrradírt használat után, különösen, ha azt követően napra megyünk.
Kapcsolódó cikk:
Ajakradír, cukorral, sajátkezűleg
B.A.