2021. 01. 25. - 10:35
Egy sisak, amely azonosítja az Alzheimer-jellegű demenciát
Hordozható, agy-feltérképező készüléket alkotott egy cég, mely képes azonosítani az Alzheimer-kór demenciájának korai jeleit.
A CES 2021 technológiai kiállítás idén is számos meglepő újdonsággal szolgált. Bár a Las Vegasi rendezvényt ezúttal virtuális formában tartották meg, arról nem hiányoztak a legjelentősebb technológiai óriások, melyek előrukkoltak egyedülálló találmányaikkal.
Az elektronikai tárlaton felvonultatott újdonságok között számos olyan is megtalálható, amely minden eddiginél könnyebbé teszi az emberek egészségének figyelemmel kísérését otthon.
Egyik közülük a sisak, mellyel lehetővé válik az Alzheimer-kórra utaló demencia jeleinek azonosítása. Olvasd el: Sütirajzból szúrja ki az Alzheimer-kórt a mesterséges intelligencia
Agy-feltérképező sisakot alkottak kutatók a demencia jeleinek korai azonosítására
Manapság általában elektroencefalogramot (EEG-t) használnak a szakemberek az orvosi rendelőkben és a kórházakban, hogy észleljék az agyban bekövetkező elektromos aktivitást - mindenféle neurológiai rendellenesség, így például az epilepszia és a demencia diagnosztizálása céljából.
Az iSyncWave vállalat mindezt otthon is lehetővé teszi a hordozható agy-feltérképező sisak segítségével, amely képes azonosítani az Alheimer-kórra jellemző demencia korai jeleit, s LED-terápiát biztosít nemcsak a demencia, de a Parkinson-kór, a PTSD, az ADHD, a depresszió és egyéb neurológiai problémák esetén is. Olvasd el: Agyvizsgálatokkal térképezik fel tudósok a magányt
A hagyományos EEG-hez képest – melyhez fejbőrhöz ragasztott elektródák csoportja vagy géllel töltött elektródás sisak szükséges – az iSyncWave találmánya csupán ül a fej tetején és gélt sem igényel.
Bár még fejlesztés alatt áll, eltarthat egy ideig, mire valóban beszerezhetővé válik.
Ám mindenképp ígéretes találmánynak tűnik a demencia korai jeleinek azonosításában.
Fotó: iMediSync
László Adrienn