2024. 07. 19. - 08:25

Idegenek nem szándékos jeleit csípné el a mesterséges intelligencia a világűrben

Idegenek nem szándékos jeleit csípné el a mesterséges intelligencia a világűrben

A tudósok mesterséges intelligencia és szuperszkópok segítségével bizonyítanák, hogy léteznek idegenek, azaz Földön kívüli lények.

Meglepő kijelentés hangzott el a Földön kívüli életről szóló nagyszabású konferencia előestéjén a Breakthrough Listen projekt tudósai részéről.
 
Mint mondták, végre bebizonyíthatják az idegenek létezését a mesterséges intelligencia és a szuperszkópok kombinációjával.
 
A világon a legnagyobbnak számító, földönkívüliek létezésének felderítését célzó program kutatói komoly újdonságokról számoltak be az angliai Oxfordban megrendezett, éves konferenciájukon július közepén.
 
Megdöbbentő technológiákat fejlesztenek
 
„Elképesztő technológiák vannak fejlesztés alatt, például hatalmas új távcsövek építése Chilében, Afrikában és Ausztráliában, valamint fejlesztések a mesterséges intelligencia terén. Ezek megváltoztatják majd annak módját, ahogyan az idegen civilizációkat keressük” – mondta el dr. Steve Croft, a projekt vezető kutatója, a Breakthrough Listen program munkatársa a The Guardian-nek. Olvasd el: Az idegen jó eséllyel mesterséges intelligenciák? 
 
urhajo_1
Idegenek nem szándékos csípné el a mesterséges intelligencia a világűrben
 
„Eddig arra korlátozódtunk, hogy olyan jeleket keressünk, amelyeket az idegenek szándékosan küldtek ki létezésük hirdetésére. Az új technikák azonban annyira érzékenyek lesznek, hogy most először képesek leszünk a nem szándékos adások észlelésére, valamint észrevenni az idegen repülőtéri radarokat vagy a nagy teljesítményű tévéadókat és ehhez hasonlókat” – tette hozzá a szakember.
 
Az Oxfordban bemutatott új idegenvadász műszerek között szerepel a Square Kilometer Array is, amely több száz rádióteleszkópból áll – ezeket jelenleg építik Dél-Afrikában és Ausztráliában. Chilében Vera Rubin néven épül obszervatórium.
 
A teleszkópok a világ legerősebb rádiócsillagászati ​​létesítményei lesznek.
 
Az obszervatórium három-négy éjszakánként képes lesz leképezni a teljes látható égboltot – s várhatóan több millió új galaxis és csillag felfedezésében segít majd.
 
 
B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.