2017. 07. 18. - 10:05

Félelem- és fájdalommentes fogászat: a lézeres kezelések

Félelem- és fájdalommentes fogászat: a lézeres kezelések

Az emberek jó része fél a fogorvostól. A lehetséges fájdalom, a zavaró hangok, szagok bizony kellemetlenül érintik az embert, s rágondolni is nehezére esik, hogy elmenjen a rendelőbe. A lézeres technikákkal azonban sokkal kevesebb félnivalónk van.

Joggal mondhatjuk, hogy a fogászatban a lézeres kezelések, különféle beavatkozások és műtétek olyan minőséget képviselnek, mely megszünteti az emberek félelmét a fogorvostól.

A hagyományos kezelésekkel szemben, melyek nemcsak a fájdalmat nem mellőzték, de vérzéssel, vágással, több injekcióval, lassú gyógyulással, kellemetlenségekkel jártak, a modern lézeres beavatkozások lehetővé teszik a fájdalommentes beavatkozásokat a fogászatban és a szájsebészetben egyaránt.

A lézeres technika félelem- és fájdalommentes beavatkozást tesz lehetővé

A lézeres technika félelem- és fájdalommentes beavatkozást tesz lehetővé

Hogyan működik?

A fókuszált lézersugár, valamint az irányított vízpermet segítségével az együttes hatás elpárologtatja a lágyszöveteket. A szöveten egészen apró metszést ejt a lézer, olyan részek eltávolítására nem kerül sor, amelyekhez nem kell hozzányúlni. Vagyis, csak a sérült és problémás területeket kezelik.

A lézerfény ráadásul 100 százalékos sterilitást biztosít, s a gyors gyógyulást segíti, hogy minden fertőzés és baktérium elpusztul.

A kezelések során azért nincs vérzés, mert a lézerfény megalvasztja a kisebb véredényeket, s ezzel eláll a vérzés. Így duzzanatra sem igen számíthatunk. Az orvos a vérzés nélkül a kezelt területet is sokkal jobban fel tudja mérni, s precízebben dolgozhat.

A leginkább érintett területek

A lézeres fogászati kezelések elsősorban ínykontúrozás, ínykorrekció, koronahosszabbítás, vágás, nyitott kürettálás, nyelv- valamint ajakfék hosszabbítása, szájsebészeti beavatkozások esetén hasznosak. Amennyiben a gyökércsúcs gyulladást kell kezelni, ez a megoldás a legjobb.

Az alkalmazott technikák a Biolase Waterlase iPlus, az iLase és az ezLase.

Kapcsolódó cikk:

Mit kell tudni a lézeres ínykorrekcióról?

B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.