- Főoldal
- /
Babamasszázs - az érintés ajándéka!


Ráadásul néhány szakszerű fogás és mozdulat segítségével számos fontos élettani hatást is elérhetünk.
Miért jó a masszírozás?
- Fokozza az ellenálló képességet;
- serkenti a belső szervek vérellátottságát és fejleszti az érzékelést;
- csökkenti a fájdalomérzetet;
- elősegíti mozgásának összerendezését;
- erősíti a szülő-gyerek közötti érzelmi köteléket;
- az édesanyánál a baba szeretetteljes érintése fokozza a tejtermelődést, meghosszabbíthatja a szoptatási időszakot.
Jó, ha tudjuk
Hazánkban lehetőség van arra, hogy okleveles csecsemőmasszázs-oktatótól sajátítsuk el a babamasszázst. Már a terhesség alatt is meg lehet tanulni az alapfogásokat, ilyenkor életnagyságú babákon gyakorolnak a szülők.
Természetesen saját gyerekünkön is megtanulhatjuk a masszázstechnikát. A csecsemő visszajelzései segítenek egymásra hangolódni, s gyorsan megtapasztaljuk, mikor esik jól a kicsinek a kényeztetés.
A masszírozás
Amikor a babamasszázst megkezded, legyen a szobában megfelelő hőmérséklet. A babamasszázshoz használhatsz babatestápolót, talán a legjobb a patikai babatestápoló, ami illatmentes, és egyéb vegyi anyagoktól mentes.A babamasszázs következő lépése a karok masszírozása. Először a tenyerét próbáld masszírozni, aztán óvatosan nyomkodd át a kis karját a kézfejétől a hónaljáig.
A babamasszázs egyik legfontosabb része a baba hasának a megmasszírozása. Két ujjaddal apró kis köröket próbálj rajzolni úgy, hogy azért nyomod egy kicsit a hasát.
Haladj körben az óra járásával megegyező irányban úgy, hogy a köldöke körül körözöl, először nagyobb sugarú körben, majd egy kicsit kisebb körben is.
Aztán próbáld meg a tenyered élével nyomni egy kicsit a baba hasát, mégpedig úgy, mintha magad felé kanalaznád. Ezután nyomkodd végig a lábfejét és a bokája környékét is. Aztán masszírozd a lábszárát át, egészen a combjáig.
Forrás: www.kismama.hu, www.babazo.hu
Képek forrása: www.babymassage.net.au, www.huggies.co.za
Memo