Baba a vízben!


Mikortól érdemes elkezdeni?
- Hamar, már az esti fürdetéseknél, felmérhetünk valamennyit abból, hogy babánk hogyan is viszonyul a vízhez.
Ha nem ordít minden egyes alkalommal, amikor az ember a kiskádba teszi, már tervezhetjük is, hogyan tovább. Persze az is lehet, hogy akinek a kiskád nem tetszik a medence fog, ki tudja mi jár az ilyen pici emberek fejében.
- Érdemes a babaúszást a gyerek fél éves kora előtt elkezdeni, amikor még működik a búvárreflex - azaz emlékszik a baba a magzatvízben uszikálásra, nem ijed meg a víztől, és reflexszerűen mozog a vízben. A búvárreflex elmúlá

- A baba három hónapos koránál előbb semmiképp nem ajánlott elkezdeni a babaúszást, mert a baba immunrendszere ilyenkor még nem elég erős, jobb ha nem nyel uszodavizet, illetve hamar elfáradna a foglalkozásoktól.
- Általában érdemes a gyerekorvost megkérdezni, hogy nincs-e valami ok, ami miatt nem ajánlja a fürdőzést.
Mire lesz szükségünk? Mit vigyünk magunkkal?
Érdemes a beiratkozás előtt találkozunk a tanfolyam vezetőjével, beszélgetünk vele a programról, a használt segédeszközökről (labda, úszólap, stb). Nézzük meg a helyszínt is, tájékozódjunk a víz hőmérsékletéről (ha túl meleg, nagyobb a fertőzésveszély), valamint arról, hogy van-e szoptatási lehetőség. Fontos a rendszeresség: ha elkezdtük a tanfolyamot, érdemes heti egy alkalommal elmenni.
Szükségünk lesz a szokásos fürdő-felszerelésre: papucsra, törölközőre, fürdőruhára. A babának vigyünk úszópelenkát (legalább kettőt, hogy cserélni tudjuk), úszónadrágot, törölközőt, és enni-innivalót, mert a lubickolás után azonnal éhes lesz.
Szoptatós anyukáknak nem ajánlott belemenniük a hideg vízbe, mert az tejtermelés-csökkenést okozhat. Ilyenkor a mama inkább a medence széléről figyelje az apuka és gyermeke közös pancsolását.
Forrás: www.hoxa.hu, www.webbeteg.hu
Képek forrása: www.boohoobaby.co.uk, www.babythings4u.co.uk, www.ehow.com
Memo