Két hazai egyetem indít mesterséges intelligencia képzést
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen új, a mesterséges intelligencia kutatásával foglalkozó mesterszakot indít.
A felsőoktatásban már most jelen van a mesterséges intelligencia, de csak mint alkalmazási terület. A 2018 szeptemberétől induló, angol nyelvű képzések a mesterséges intelligenciával foglalkozó szakemberek kiképzését célozza két területen. A BME-n induló szak járműipari lesz, ahol a tanulók többek között széleskörű ismereteket sajátíthatnak el az önvezető járművek tervezéséről és fejlesztéséről. Az ELTE szakán maga a mesterséges intelligencia és annak leképezései jelenik meg a tantervben.
A BME új szakán az önvezető járművek tervezéséről és fejlesztéséről is tanulnak majd a hallgatók
A Műszaki Egyetemen konferenciát is tartottak az intézményben folyó mesterséges intelligencia kutatásának 25. évfordulójának tiszteletére. A mesterséges intelligencia nem egy újkeletű dolog, fokozatosan lepte el a mindennapi életet, például hitelfelvetelnél szoftverek számítják ki a hitelképességet. Ugyanakkor az új beruházásokban látványosan helyett kapott a fejlesztő központok létrehozása: a Continental autóipari vállalat száz mérnököt foglalkoztató új szoftverfejlesztő központot hoz létre Budapesten, a dán székhelyű Foss kétmilliárd forintos beruházással hoz létre biotechnológiai kutatási és fejlesztési központot Pécsett, míg Szegeden nem rég adták át az EPAM Systems Kft. új fejlesztőközpontját.
/T.D.