2023. 02. 13. - 10:50
Energiagyűjtésre használhatja a testet a 6G vezeték nélküli technológia
A 6G vezeték nélküli technológia az emberi testet használhatja fel a hordható eszközök energiagyűjtésére.
Felhasználhatja az emberi testet a hordható eszközök energiagyűjtésére a 6G vezeték nélküli technológia.
Nemcsak WiFi létezik ugyanis, hanem LiFi is: az utóbbi rádiófrekvenciák helyett fényt használ - a 6G vezeték nélküli technológia pedig megnyitja majd az ajtót a Visible Light Communication (VLC – látható fény kommunikáció) előtt.
Ez lényegében a száloptika vezeték nélküli változata, amely fényvillanásokat alkalmaz az információ továbbítására.
A Massachusettsi Egyetem Amherst-kutatói a közelmúltban egy olcsó, innovatív módszert fejlesztettek ki a VLC-ből származó hulladékenergia kinyerésére, az emberi test antennaként történő felhasználásával. Olvasd el: Zéró energiafelhasználású eszközöket hozhat a 6G
Energiagyűjtésre használhatja a testet a 6G vezeték nélküli technológia
Az ember felhasználatlan energiája ezt követően újrahasznosítható különféle hordható eszközök, vagy a jövőben nagyobb elektronikai eszközök, például laptopok és okostelefonok táplálására.
A kutatócsapatnak először egy antennát kellett létrehoznia tekercselt rézhuzal segítségével a kiszivárgott rádiófrekvenciás sugárzás összegyűjtésére. Felfedezték, hogy az emberi test a legjobb közeg arra, hogy felerősítse az energiát - vagy akár 10-szer többet produkáljon, mint a csupasz tekercs önmagában. Olvasd el: 6G - Forradalmasíthatják életünket az intelligens metafelületek
Végül egy, Bracelet+ névre keresztelt eszközre alapoztak, amely lényegében egy egyszerű rézdrót tekercs és karkötőként viselhető az alkaron.
„A dizájn olcsó – kevesebb mint ötven cent. A Bracelet+ azonban akár mikrowattokat is elérhet, ami elegendő olyan érzékelő támogatásához, mint például egy testen levő állapotfigyelő érzékelő – ezek az eszközök alacsony mintavételi frekvenciájuk és hosszú alvásuk miatt kevés energiát igényelnek a működésükhöz. Végső soron mindenféle forrásból be szeretnénk gyűjteni hulladékenergiát, hogy a jövő technológiáját energiával lássuk el” – mondta Jie Xiong, az UMass Amherst információs és számítástechnikai professzora.
L.A.