3D-hatással ruházza fel a fotókat a Google mesterséges intelligencia funkciója
Az új funkció a Filmszerű fotók (Cinematic photos) nevet viseli, és a korábban készült képeket és videókat tartalmazó Emlékek (Memories) gyűjteményben lesz megtalálható.
A szolgáltatás a gépi tanulás segítségével megbecsüli a kép mélységét, majd egy 3D-s ábrázolást készít róla. Érdekesség, hogy a mélység meghatározása abban az esetben is működik, ha egyébként az eredeti kép nem tartalmaz semmiféle mélységinformációt. Néhány okostelefon ugyan rendelkezik mélységszenzorral, de ez a Google Fotók számára egyáltalán nem követelmény. A szoftver ezt követően animációval ruházza fel a fotót, hogy térbeli hatást kölcsönözzön neki.
Élvezetesebb formában nézhetjük vissza fotóinkat a mesterséges intelligenciának köszönhetően
A mesterséges intelligencia alapú megoldás beépül a Google Fotók alkalmazásba, és automatikusan létrehozza a Filmszerű fotók effekttel ellátott képeket. Várhatóan január végéig minden felhasználónál elérhető lesz, de aki nem szeretne élni a lehetőséggel, az ki is kapcsolhatja. Ehhez az appban a profilfotóra kell nyomni, majd kiválasztani A Google Fotók beállítása menüpontot, majd az Emlékek, azon belül a Speciális pontra nyomva a rá kell bökni a Filmszerű fotókra, így lehet be- és kikapcsolni azt.
Ezután az alkalmazás főoldalán lévő fotórács tetejére, a Legutóbbi kiemelések részbe kerülnek az ily módon stilizált képek, és a Filmszerű fotó mentése gombra nyomva lehet ilyen jellegű másolatot készíteni az eredeti képről, valamint természetesen egy kattintással meg is lehet osztani a 3D-s alkotást. Ezen kívül a megújult keresőbe is bekerült egy ilyen pont, vagyis az alsó ikonsor közepén lévő Keresés pontot kiválasztva az Alkotások kategória alatt is fellelhetővé vált a Filmszerű fotók opció.
A Google Fotók termékmenedzsere, Jamie Aspinall a Google hivatalos blogján számolt be a fejlesztésről. "A filmszerű fotók segítenek abban, hogy az emlékeket élénkebb és valósághűbb formában élhessék át a felhasználók" - mondta el a szakember.
A Filmszerű fotók mellett a közelmúltban egy másik MI-alapú képoptimalizáló eszköz is debütált, mely már az Adobe nevéhez fűződik. A Photoshop Neural Filters egy olyan speciális szűrőt jelent, ami a gépi tanulás által teljesen új pixeleket tud előállítani a képek számára. Ez és a Google megoldása még lenyűgözőbb és látványosabb fényképeket eredményez a felhasználók számára.
- Varga Viktor -