Miért jó a fürdősó?
A fürdősó nemcsak a relaxáció miatt előnyös – természetesen egy nyugtató fürdő erre a célra is remek, de mi mindent bízhatunk még a fürdősókra?
Ha egy stresszes nap után lazítani szeretnénk, ideális választás befeküdni egy kád kellemes vízbe, melyet elláttunk különféle, relaxáló illóolajokkal vagy fürdősóval.
Egy-egy fürdősó azonban nem csupán az ellazulást segíti. Kitűnő stressz- és feszültségoldó, csökkenti az izmok feszültségét, javítja a keringést, mérsékeli a fejfájást.
Sőt. Gyorsítja a sebgyógyulást is – de közvetlenül a sebre nem ajánlott használni. Betegségek idején is hasznos egy fürdősós lazulás, különösen, ha légúti problémával küzdünk. Segít ezen felül az ásványi anyagok felszívásában, s elősegíti a gyermekek alvását.
A fürdősónak számos előnyös hatása van egészségünkre
A fürdósó olyan bőrgondok esetén is bevethető, mint az ekcéma és a pattanások. A bőr hidratációját szintén javítja.
Melyek azok az összetevők, amelyekből szervezetünk biztosan profitál?
1.Epsom só: a magnézium-szulfát vagy epsom-só olcsó módja annak, hogy fürdő formájában tökéletesen kiaknázzuk a magnézium előnyeit.
2.Magnézium pelyhek: a magnézium klorid pelyhek szintén alkalmasak arra, hogy kellő mennyiségű magnéziummal lássuk el szervezetünket. A magnéziumnak önmagában is számos előnye van.
3.Holt tengeri só: ez a só 21 féle ásványi anyagot tartalmaz, kiváló alapja tehát egy fürdősónak. Aki teheti, fürdőzik a Holt-tengerben annak egészségügyi előnyei miatt.
4.Szóda-bikarbóna: detoxikáló hatása miatt régóta alkalmazzák a szóda-bikarbónát fürdő részeként. Mindennapos használatra nem ajánlott, ám heti egyszer hasznos – tisztán tartja a bőrt is.
Következő cikkünkben egy konkrét fürdősó receptről lesz szó.
B.A.