2024. 11. 25. - 09:25
Kamerát rak az emberek hátára egy generatív mesterséges intelligencia-startup
Egy generatív mesterséges intelligencia-startup emberekre kötött kamerákkal készít fejlett kamerarögzítő rendszert, amely szinte bárhol képes adatokat gyűjteni.
Mesterséges intelligencia-rendszert oktat egy startup cég, amely állítása szerint lehetővé teszi az alkotók számára, hogy moziszerű világokat hozzanak létre, teljes mértékben irányítva a díszletet, a karaktereket, a világítást és a mozgást.
Hogyan? Azzal, hogy az emberek a hátukra kötik a kamerákat és ők körbejárják a világot.
Mint arról a techcrunch.com beszámolt, az Odyssey céget az önvezető autók terén úttörőnek számító Oliver Cameron és Jeff Hawke alapította - Cameron korábban a Cruise termékért felelős alelnök volt. Olvasd el: MI-kamerák figyelik a kocsiban telefonozókat és biztonsági öv-bojkottálókat
Kamerát rak az emberek hátára egy generatív mesterséges intelligencia-startup
Állítják, hogy egy „fejlett kamerarögzítő rendszert” hoztak létre, amely szinte bárhol képes adatokat gyűjteni, amit csak elérhet egy ember.
Mire képes a rendszer?
A nagyjából 11 kilós rendszer hat kamerát, két lidar érzékelőt és egy inerciamérő egységet tartalmaz.
A Google Street View Trekkeréhez hasonló rendszer „3,5K felbontásban” és 360 fokban képes rögzíteni a környezetét, „fizikai pontosságú” mélységi információs metaadatokkal.
Az Odyssey szerint adatokat vesz a rendszerből és algoritmusokon keresztül táplálja be azokat, hogy „megfogja a világunkat alkotó finom részleteket”.
Lényegében a vállalat valós jelenetekről készít digitális rekonstrukciót, a Meta Hyperscape projektjéhez hasonlóan – erdőkkel, barlangokkal, ösvényekkel, strandokkal, gleccserekkel, parkokkal, épületekkel és így tovább.
Jelenleg azonban még nem teljesen világos, miként hoznak létre jobb generatív eszközöket a kreatívok számára ezek a rekonstrukciók.
Cameron és Hawke korábban azt mondta: az Odyssey több generatív mesterséges intelligencia-modellt fejlesztett ki, amelyek vizuális részletek rétegeit hozzák létre, beleértve az objektumok geometriáját, megvilágítását és mozgását, majd - ezeket egyetlen virtuális „világgá” egyesítve - megalkotják a kívánt jeleneteket.
Azonban még a ma legjobbnak számító „világmodelleknek” is vannak korlátai – az Odyssey pedig nem állítja, hogy mindezeket megoldotta. Ennek ellenére készpénzt biztosít az előrelépéshez.
A cég november végén jelentette be, hogy 18 millió dollárt gyűjtött az A sorozatú finanszírozási körben, amelyet az EQT Ventures vezetett a GV és az Air Street Capital részvételével.
Az új összeget - mellyel a cég bevétele 27 millió dollárra nő -, az Odyssey kaliforniai adatgyűjtési tevékenységének bővítésére fordítják.
Fotó: odyssey.systems
B.A.