2025. 04. 02. - 17:00

Generatív MI fejlesztések Európában: Soha nem látott befektetés jön!

Generatív MI fejlesztések Európában: Soha nem látott befektetés jön!

Az Európai Unió rekord összegű támogatást nyújt a generatív mesterséges intelligencia fejlesztésére a következő években, de vajon mire fordítják ezt a sok pénzt?

Az Európai Unió történetének egyik legnagyobb digitális befektetését hajtja végre, mivel a 2025–2027 közötti időszakban 1,3 milliárd eurót (több mint 500 milliárd forintot) fordít a generatív mesterséges intelligencia fejlesztésére.
 
A cél egyértelmű: Európa technológiai szuverenitásának megőrzése és az MI-alapú rendszerek elérhetőbbé tétele az üzleti szektor és a közszféra számára.
 
Az új támogatási rendszer egyik kulcseleme az úgynevezett MI Factories kezdeményezés, amely az MI gyakorlati alkalmazását segíti a vállalkozásokban és az állami szektorban. Az EU emellett digitális innovációs központokat is létrehoz, amelyek tesztelési és oktatási lehetőségeket biztosítanak a cégek számára.
 
 
gmi_eu_torzs
Komoly pénzösszeget fektet az EU a generatív mesterséges intelligenciába
 
A program nagy hangsúlyt fektet az energiahatékony adatmegosztási rendszerekre és a virtuális világok fejlesztésére is. Ezek az új technológiák számos területen, például az egészségügyben és a várostervezésben is forradalmi változásokat hozhatnak.
 
Mindezek mellett az EU nagy hangsúlyt fektet az infrastruktúrák védelmére is, amelynek részeként fejlett kiberbiztonsági rendszereket és a kórházak védelmét szolgáló intézkedéseket is finanszíroznak. 
 
Az európai technológiai szektor egyébként már most is szépen profitál a növekvő generatív mesterséges intelligencia piacból. Az SAP például nemrég megelőzte a Novo Nordiskot, és Európa legértékesebb vállalatává vált, köszönhetően a mesterséges intelligencia megoldásoknak.
 
Mire számíthatunk a jövőben? A generatív mesterséges intelligenciába áramló hatalmas összegek jelzik, hogy Európa komolyan veszi a technológiai versenyt. De vajon valóban sikerül felzárkóznia az Egyesült Államokhoz és Kínához? Ez még a jövő zenéje, de végre Európa is elkezdett komolyabb befektetéseket végrehajtani a mesterséges intelligencia fejlesztése érdekében.
 
 
CS.SZ.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.