Tévhitek – amit a visszerességről rosszul tudunk
Számos ember mindennapjait teszi élvezhetetlenné a visszeresség – s nemcsak az előnytelen látvány miatt. A fájdalmas, szövődményre hajlamos egészségügyi problémával kapcsolatos tévhitekről dr. Sepa György érsebész főorvos beszélt.
Nem kevés ember szenved visszértágulattól, s keseríti meg a napjait ez az egészségügyi probléma. Noha sokakat foglalkoztat, vagy maguk is küzdenek a visszerességgel, több tévhit alakult ki ezzel kapcsolatban – e emiatt vannak, akik nem a legmegfelelőbb megoldásokat választják a gyógyulás érdekében.
Pedig hála a szakembereknek és a modern, fájdalommentes technológiának, a visszérkezelés ma már nemcsak hatékony, hanem kíméletes is, sőt egynapos sebészet keretében elvégezhető.
Dr. Sepa György, a Trombózisközpont érsebész főorvosa a leggyakoribb tévhitekről beszélt a visszér-problémával kapcsolatban.
Dr. Sepa György érsebész főorvos a visszérgyógyítás szakértője
1.Sokan csak esztétikai szempontból tartják gondnak a visszértágulatot
Sajnos, nemcsak látványra előnytelenek és megakadályozzák, hogy az ember egy szép szoknyát, rövid nadrágot vegyen fel. Komoly egészségügyi problémáról van szó, amely szövődményekkel járhat.
A vénás pangás következtében elnehezültnek érezzük a lábunkat, fájdalmak gyötörhetnek bennünket, s ha nem fordulunk orvoshoz a gyógyítás érdekében, akár lábszárfekély is kialakulhat - sőt, mélyvénás trombózis, melyhez akár életveszélyt okozó tüdőembólia is párosulhat.
2.Krémek segítenek a visszerességen
Tévhit, hogy a visszértágulatok kezelését meg lehet oldani krémekkel. Egyes készítmények valóban bírnak érerősítő hatással, sőt a fájdalmat is csökkentik. De semmiképp sem segítenek a kidudorodó visszértágulatokon, hiszen az egynapos sebészeti kezeléssel a probléma okát kell megszüntetni – magyarázta dr. Sepa György.
A visszeresség elcsúfítja a lábat - de ma már egynapos sebészeten is kezelhető
3.Az idősebbeket érinti
Valóban sűrűbben alakul ki visszeresség egy bizonyos kor után - ám ritka esetben egy húszévesnél is jelentkezhet a probléma. Hogy miért? Legtöbb esetben genetikai hajlam vagy kedvezőtlen munkakörülmény áll a háttérben, például sokat ül- vagy áll az illető - mondta a szakember. Visszerességet okozhat a túlsúly, vagy a fokozott fizikai terhelés, mely sportolásnál és munkánál egyaránt jelentkezhet.
A cikket a tévhitekről folytatjuk!
Dr. Sepa György érsebész főorvos elérhetősége:
E-mail cím: gyorgy@drsepa.hu
Telefonszám: +36-30/991-2587.
Kapcsolódó cikk:
Fájdalommentes visszérkezelés - egy nap alatt
B.A.