Sebészet - Hogyan történik a mellkisebbítés?
Annak, akinek mellkisebbítő beavatkozásra van szüksége, fontos tudnia, hogyan zajlik a mellkisebbítő műtét és mire számíthat a páciens.
Bizonyos esetekben a mellkisebbítő műtét szükségessé válhat, hogy a páciens külsejét arányosabbá tegyék, megszabadítsák a rá nehezedő plusz súlytól, amely akár tartás- és egyéb egészségügyi problémákat is okozhat.
Arról előző cikkünkben már írtunk, hogy kinek ajánlott ez a beavatkozás.
Hogyan zajlik azonban egy ilyen műtét?
A mellkisebbítés általában 3-5 óra hosszáig tartó operáció. Éjszakára azonban nem feltétlenül kell bennmaradni a kórházban.
A beavatkozás többnyire három vágást tartalmaz. Miután a sebész eltávolítja a felesleges mellszövetet, a zsírt és a bőrt, a mellbimbót és annak udvarát (areola) egy magasabb pozícióba helyezi. Az areolát szintén kisebbre veszik a méretet tekintve.
Mellkisebbítés: a cél egy olyan mellforma elérése, amely könnyebb és "viselhetőbb" a páciens számára
A mellbimbó felett elhelyezkedő bőrt ezután lejjebb igazítják és ezzel is újra formálják a mellet. A kar alatti rész kontúrjának javításához zsírleszívást is alkalmazhatnak.
A sebész a vágások helyét sebészeti ceruzával jelöli meg – ezek igen fontosak, mivel a mellek formája megváltozik, ha egyszer már a páciens lefeküdt a műtőasztalra.
A műtéthez általános altatást alkalmaznak, csak nagyon ritka, hogy intravénás nyugtatás mellett végzik.
A vágások elhelyezkedése nagymértékben függ a mellek méretétől, azok megereszkedettségétől, illetve attól, hogy a mellbimbó és annak udvara hol helyezkedik el.
Minden technikánál kisebbre kell venni a mellbimbó udvart is, ha túlságosan nagy. A beavatkozás során ennek megjelenése is megváltozik, mert az új kebelhez szabják.
A felesleges mell bőrt és zsírt a sebész szikével eltávolítja, annak megfelelően, mekkora mellet szeretnénk. Ha a keblek asszimetrikusak vagy egyenetlenek, a sebész több szövetet távolít el egyik mellből, mint a másikból.
A fennmaradó bőrt és zsírt újraformálja, hogy létrehozza az új alakú, fiatalosabb keblet, a mellbimbót és udvarát pedig egy feljebb levő pozícióba igazítja.
A legtöbb esetben csöveken át vezetik el a mellekben felgyűlő, felesleges folyadékot.
A vágások a végén varrásokkal zárják le, melyek a mély szövetektől a felszínen levőkig eljutnak.
A cél a szebb, természetes megjelenésű keblek elérése, melyek „viselése” kényelmesebb és könnyebb a páciens számára.
A cikket folytatjuk.
B.A.