2023. 08. 01. - 08:35
Visszér-kezelés – A vénazárás az egyik legjobb módszer
Napjainkban egyre népszerűbbek a nem invazív visszérkezelések. A Veneseal módszer a legmodernebbek közé tartozik, mellyel a sebész lényegében lezárja a problémás vénákat.
Sokan úgy tartják, hogy a visszér-probléma leginkább esztétikai gondot jelent. Ez részben igaz, ám ha nem kezelteti a páciens, hosszútávon egyéb, komolyabb következményekkel is járhat.
Szerencsére, mára számos korszerű módszer áll rendelkezésre, melyekkel a problémás vénák eltüntethetők.
A VenaSeal egy viszonylag újnak számító vénazárási eljárás, amelyet a kisméretű beteg vénák, leggyakrabban a saphena vénák lezárására használnak. Egyedülálló előnyöket kínál a többi vénakezelési lehetőséggel szemben.
Nem termikus, nem duzzasztó és nem szklerozáló hatású, ami csökkenti a kényelmetlenséget és a gyógyulási időt a páciens számára.
Visszér-kezelés – A vénazárás az egyik legjobb módszer
Amennyiben visszérbetegséggel küzdünk és kevesebb tűszúrást szeretnénk, emellett jó volna, ha a gyógyulási idő minimális lenne – vagy egyáltalán nem lenne -, de kompressziós harisnyát sem szívesen viselnénk, a VenaSeal megoldás lehet a legjobb számunkra.
Ennél a visszér-kezelési módszernél nem használnak habot vagy oldatos injekciót. Helyettük egy kis katéterrel speciálisan kialakított orvosi intravénás ragasztót juttatnak a beteg vénába.
Mindez minimális bemetszéssel történik, hogy a sebész hozzáférjen a vénához. A katétert ultrahang vezeti, ami lehetővé teszi a hatékony ragasztófelvitelt. A ragasztó lezárja a vénák falát, átirányítja a vért a közeli egészséges vénákba és enyhíti a tüneteket. A vénát összenyomják, a katétert kihúzzák és a kezelés lényegében véget is ért.
Többnyire 30 perctől egy óráig tart. Mivel a VenaSeal viszonylag roncsolásmentes módon zárja be a vénákat, nincs akadálya annak, hogy a páciens azonnal visszatérjen szokványos tevékenységei végzéséhez.
A módszer másik előnye, hogy igen gyorsan működik. A páciens számíthat rá, hogy azonnal javulnak majd a tünetei, amint a ragasztót beadják és a beteg véna bezárul.
Milyen előnyökkel és hátrányokkal járhat a kezelés?
-Mindenképpen előny, hogy egy beavatkozás során több véna is kezelhető.
-A kezelés után nincs szükség kompressziós harisnya viselésére.
-Kisebb a szövődmények kockázata.
-Azonnali visszatérhet a beteg szokásos tevékenységeihez.
Milyen hátrányai lehetnek?
-A módszer nem minden vénára ajánlott.
-Idegen anyagot hagy maga után a szervezetben.
-A kezelést követően 1-2 hétig enyhe vagy közepesen súlyos komforttalanság-érzés jelentkezhet.
-Ideiglenes bőrzsibbadás előfordulhat, ha a gyulladás a környező idegeket érinti.
-Allergiás reakció kialakulhat a ragasztóra.
Mindent összevetve azonban az egyik leginkább hatékony módszerről van szó, amely gyorsan és könnyen megoldja a visszér-problémákat.
L.A.