2017. 03. 21. - 12:25

Nagy veszély az e-cigi (is) plasztikai műtét előtt

Nagy veszély az e-cigi (is) plasztikai műtét előtt

Hatványozottabb annak a lehetősége, hogy komplikációk lépnek fel a plasztikai beavatkozás során, ha a páciens dohányzik – s ez még az e-cigaretta esetében is így van, derítették ki New York-i kutatók.

A dohányosok nagyobb veszélynek teszik ki magukat, ha nem hagyják abba káros szokásukat plasztikai műtét előtt. A beavatkozás után ugyanis nagyobb a komplikációk esélye, ha valaki cigarettázik.

Felmerült azonban, hogy ugyanez az e-cigaretta esetében is igaz-e. A vele kapcsolatos bizonyítékok és tanácsok egy, Plastic and Reconstructive Surgery a szaklapban megjelent cikkben olvashatók, mely az Amerikai Plasztikai Sebészek társaságának hivatalos lapja.

Plasztikai műtét előtt állók jobb, ha leteszik az e-cigarettát is

Plasztikai műtét előtt állók jobb, ha leteszik az e-cigarettát is

„Nagyon fontos teendő 4 héttel plasztikai beavatkozás előtt letenni az e-cigarettát is, ahogyan a normál dohányt – noha az még meghatározásra vár, hogy a hatásai mennyiben hasonlóak a hagyományos cigarettáéhoz” – írta dr. Peter Taub, a társaság tagja, a Mount Sinai Egészségügyi Központ munkatársa, valamint dr. Alan Matarasso, a szintén New York-i Albert Einstein Egészségügyi Főiskola dolgozója.

A kutatók korábbi tanulmányokat is áttekintettek az e-cigaretta potenciális káros hatásairól. A cél az volt, hogy megfelelő tanácsokat adhassanak a plasztikai műtét vagy rekonstrukciós operáció előtt állóknak.

Az e-cigaretta használata az utóbbi években igen nagy népszerűségre tett szert.

A közhiedelemben az él, hogy biztonságosabb, mint a hagyományos dohány, s jó megoldásnak tűnik abban az időszakban, amikor leszokóban van az ember. Ám a lehetséges egészségügyi károkról időről-időre újra megjelennek a hírek.

„Nem világos a nikotin gőz belélegzésének hosszútávú hatása sem – vélekedik dr. Taub és dr. Matarasso. – De egyelőre nincs rá bizonyíték, hogy hasonlóan rákot és szívbetegséget okoz, mint a hagyományos dohány.” A szakemberek úgy gondolják, az e-cigaretta szabályozásával kapcsolatban sem ártana óvatosnak lenni.

A cikket folytatjuk.

Kapcsolódó cikk:

Az ízesített cigi "nem is olyan káros?"

Szájzűr lehet az e-cigarettából?

B.A.

Hírlevél feliratkozás

Kérjük, add meg adataidat a hírlevélre történő feliratkozáshoz! A megadott adatokat bizalmasan kezeljük, azokat harmadik félnek át nem adjuk.