2022. 03. 02. - 11:00
A 6G két alapvető feladata - Jövőkép 2030-ra és azon túl
A 6G feladata az emberi és a gépi kommunikáció javítása lesz – fogalmazta meg az iparág a következő generációs mobilhálózat célját.
A 6G hálózatnak két fő feladata lesz: az emberi és a gépi kommunikáció javítása. Ezt a célt fogalmazta meg az iparág következő generációs mobilhálózati szövetsége (Next Generation Mobile Networks Alliance - NGMN), egyúttal arra is kitérve, melyek a fő felhasználási területek, amelyek 2030-tól ösztönzik a 6G-be történő beruházásokat.
Minderről egy dokumentumot adtak ki - vezető szolgáltatók, szállítók és kutatóintézetek együttes munkáját -, amely felvázolja, várhatóan mely 6G használati esetek jelennek majd meg a következő évtizedben.
„6G projektünk valódi globális együttműködés az üzemeltetők, szállítók és kutatószervezetek, valamint külső érdekelt felek között” – emelte ki Anita Döhler, az NGMN vezérigazgatója.
A projekt vezetői a Bell Canada, a China Mobile, a UScellular és a Vodafone munkatársai. Olvasd el: Globális szakértőket vonna be a 6G fejlesztésébe a Huawei
A 6G két fő feladata az emberi és a gépi kommunikáció javítása lesz
„A Vodafone optimistán szemléli, miként javíthatja a jövőt és egyben az emberek életét a technológiai innováció. Célunk egy digitális társadalom felépítése, amely elősegíti a társadalmi-gazdasági fejlődést, mindenkit felkarol és mindez nem a bolygónk kontójára történik” – mondta Luke Ibbetson, a Vodafone kutatás-fejlesztési csoportjának vezetője.
A csoport négy kulcstémát azonosított összesen 50 felhasználási eset átvizsgálását követően. Ezek az alábbiak.
-A továbbfejlesztett emberi kommunikációban megvan a lehetőség az emberi kommunikáció gazdagítására, például magával ragadó élményt, telejelenlétet és multimodális interakciót eredményezhet. Olvasd el: A 6G egyesíti majd a fizikai és a digitális világot
-A továbbfejlesztett gépi kommunikáció a kollaboratív robotika növekedését sarkkalja, érzékeli a környező környezetet, valamint lehetővé teszi, hogy a robotok egymással és az emberekkel kommunikáljanak.
-A szolgáltatások engedélyezése magába foglalja azokat a használati eseteket, amelyek további funkciókat igényelnek, például nagy pontosságú helymeghatározási, térképészeti, környezeti vagy testérzékelési adatokat.
-A Network evolúció az alapvető technológiák fejlődésével kapcsolatos szempontokat írja le, beleértve a mesterséges intelligenciát (MI) mint szolgáltatást, az energiahatékonyságot és a mindenütt jelenlévő lefedettséget.
-Ezek az előrejelzések beépülnek majd a Nemzetközi Távközlési Unió (ITU) 2030-ra és az azt követő időszakra vonatkozó vízióját felölelő munkába, meghatározva a jövőbeni kapcsolódási követelményeket, majd pedig a szabványfejlesztő szervezetek munkáját.
L.A.