Fogtisztítás: mi kell még a fogkefén kívül? – 2.rész
Az alapos, problémamegelőző fogtisztításhoz nem elég egy fogkefe. A fogközt, a nyelvet ugyanúgy fontos gondozni, mint a fogak látható felszínét. Mi szükséges ehhez?
Ha valóban alaposan szeretnénk tisztítani a fogainkat, s a legkisebb résekből is eltávolítanánk a fogszuvasodást okozó lepedéket, érdemes beruháznunk egy-egy, plusz gondoskodást jelentő eszközbe.
Cikkünk első részében a fogselyem és a fogköztisztító kefe előnyeiről volt szó.
Lássuk azonban, mi szükséges még ahhoz, hogy teljeskörű legyen a fogápolás. Nem árt, ha fogtisztító szettünk tartalmaz szájvizet és nyelvtisztító kefét is.
Fogápolás: a nyelvet a legcélszerűbb nyelvtisztítóval gondozni
A szájvíz a fogmosás és tisztítás végén, afféle gondos lezárásként alkalmazandó. Fertőtlenít, antibakteriális hatású és a leheletet is frissíti. Védi a fogakat a fogszuvasodástól, a lepedék lerakódásától, a fogkőképződést pedig megnehezíti.
Fontos ugyanakkor tudni: a természetes növényi kivonatokat tartalmazó szájvizek a leginkább ajánlottak, ezeknek van a legjótékonyabb hatása.
A nyelvtisztító kefe arra szolgál, hogy nyelvünket is megszabadítsuk a káros baktériumoktól. A nyelven igen sok baktérium megtapad, ám ez a puha kis eszköz segít eltávolítani őket.
Noha egyes fogkeféket ma már úgy terveznek, hogy recés hátsó felük alkalmas a nyelv tisztogatására, nem annyira hatékonyak, mint egy kimondottan erre a célra kifejlesztett eszköz.
Egy nyelvtisztítás után meglepően jobb lesz a közérzetünk – afelől pedig biztosak lehetünk, hogy a kellemetlen szájszagot elmulasztja, amely sok esetben a nyelvre tapadt lepedék eredménye.
Kapcsolódó cikk:
Mi kell még? Nemcsak fogkefére van szükségünk
B.A.