2024. 09. 16. - 08:25
Pocsék a mesterséges intelligencia dokumentum-kivonatolásban?
A mesterséges intelligencia minden tekintetben rosszabb az embereknél az információk összegzésében – derült ki egy vizsgálatból, mely arra is rámutat: több munkát ad az embernek, nem kevesebbet.
Meglepő eredményre jutott egy vizsgálat, melyet az egyik ausztrál szabályozó hatóság végzett el.
Ennek alapján az önállóan működő MI nemcsak nem segít hosszú dokumentumok tartalmi összefoglalásában, hanem még pluszmunkát is ad az embernek.
A mesterséges intelligencia Ausztrália vállalati szabályozója számára végzett tesztje azt mutatta, hogy a technológia tehát valójában több munkát jelenthet nekünk, nem pedig kevesebbet – írta meg a crikey.com.au.
Minden tekintetben gyengébben teljesített ugyanis a dokumentumok kivonatolásában, mint az egyének. Olvasd el: Íme egy egyszerű mesterséges intelligencia-asszisztens, amilyenre mindig vágytunk
Pocsék a mesterséges intelligencia dokumentum-kivonatolásban?
Az ausztrál pénzügyi felügyelet az Amazonnal közösen tesztelte a generatív mesterséges intelligencia-modelleket, egy könyvvizsgáló és tanácsadó cégeket érintő parlamenti vizsgálat beadványain, de ugyanezt a feladatot tíz különböző beosztású alkalmazottnak is kiadta.
A tesztek végén azt tapasztalták, hogy az emberek jelentősen rávertek a mesterséges intelligenciára ezen a területen.
A bírálók értékelték az összefoglalásokat a terjedelem, a koherencia, a belső és a szabályozási hivatkozások esetében is, s azt sem tudták közben, hogy egyes anyagokat egy-egy generatív MI-rendszer készített.
Az esetek túlnyomó többségében azonban azt lehetett megállapítani, hogy az emberi összefoglalók valamennyi elvárás és minden beadvány tekintetében felülmúlták az automatizált kivonatokat.
Az emberi munkaerő összességében 81 százalékos eredményt ért el a felállított szempontrendszer alapján, míg a mesterséges intelligencia kimenetei összességében 47 százalékot produkáltak – írta meg a crikey.com.au.
B.A.