2024. 09. 27. - 11:55
Kihangosító, hordható mesterséges intelligencia-eszközt mutatott be a Meta
A Meta előrukkolt Orion nevű AR szemüvegével, egy kihangosítható, hordható mesterséges intelligencia-eszközzel, amely akár le is válthatja az okostelefonokat.
Bemutatta a Meta vadonatúj AR szemüvege, az Orion kutatási prototípusát. Az Orion kihangosítható, hordható mesterséges intelligencia-eszköz, amely akár le is cserélheti a jövőben az okostelefonokat.
Az eszközről Mark Zuckerberg lebbentette fel a fátylat, a szeptember 25-26. között megrendezett Meta Connect 2024-en megtartott, vitaindító beszédében. A nézők szeme láttára vette fel az Orion AR-szemüveget, majd ezt követően elmagyarázta a tulajdonságait és a működését.
Az eseményen a csapat Ray Ban Meta AI szemüvege frissítéseket is kapott - ezek közé tartozik egy alkalmazás, amely összeköti a vakokat és gyengénlátókat a látó önkéntesekkel. Olvasd el: Arcokat ismer fel és olvas a vakok új MI-szemüvege
Kihangosító, hordható mesterséges intelligencia-eszközt mutatott be a Meta
A mesterséges intelligencia szemüvege új fényes kerettel és továbbfejlesztett MI-asszisztenssel is gazdagodott.
A nyilvánosságnak bemutatott darab egyelőre csupán a kutatási prototípus - a fejlesztőcsapat jelenleg a tesztelés fázisában van.
Kihangosított, hordható MI technológia képernyőméret-korlátozás nélkül
De miért is érdekes az Orion AR szemüveg? Nos, még az okostelefonok alternatívája is lehet, ha nem helyettesíti őket.
Először is, a képernyőjének nincs korlátja vagy mérete, mert az Orion mindent kijelzőnek tekint, amit lát. Az AR szemüvegeket mesterséges intelligencia vezérli, nagy, holografikus képernyők lebegnek az ember szeme előtt.
A felhasználók egyszerre tapasztalhatják meg a 2D és a 3D világot. A Meta által kiadott kontextuális mesterséges intelligencia-frissítés miatt a kihangosító eszköz valós időben képes megérteni és értelmezni, mire lehet szükségük a felhasználóknak.
A szemüveg könnyű, beltéri és kültéri használatra egyaránt ideális. Az emberek még vastag lencséikkel és keretükkel is tisztán látnak másokat.
A Meta büszke rá, hogy az Orion számára miniatűr alkatrészeket is nyújt, amelyben egyébként első az AR-ipar területén.
A fejlesztőcsapat szerint az eszköz „a legkisebb AR-szemüveg formájában az eddigi legnagyobb látómezővel rendelkezik”, mivel a megépítéséhez használt alkatrészek a milliméter töredékét teszik ki.
Miniatürizált kamerák és érzékelők a keretben
A Meta a jobb láthatóság érdekében továbbfejlesztette az Orion AR szemüveg színkorrekcióját, teljesítményét és fényerejét, a készülék látóterében pedig mikro LED-es projektorok és szilícium-karbid találhatók.
A keret szilikonból készült, így nem vált ki súrlódást a felhasználók füle körül, valamint magnéziumból, hogy a szemüveg hőálló és könnyű legyen.
A miniatürizált kamerák és érzékelők a keret oldalain helyezkednek el.
Míg az Oriont kihangosítóként említik, aki használja a szemüveget, annak továbbra is viselnie kell a mellékelt csuklópántot.
Az eszköz elektromiográfiai (EMG) technológiával rendelkezik, amely nyomon követheti a felhasználók kézmozdulatait. Ez a kiegészítő tartozék lehetővé teszi, hogy a holografikus kijelzőkön látottak úgy mozogjanak és működjenek, mintha okostelefont használnánk.
Az AR-szemüveg nagy látómezejének köszönhetően az Orion-felhasználók egyszerre több lapot is egymásra rakhatnak, kinyithatnak és használhatnak.
Kézzel lehet mozgatni őket, hogy ne takarják egymást. Amikor a szemüveg használója videohívással hív valakit, az emberek „életnagyságú” avatarként jelennek meg a szemük előtt, felvillanva egy felületen.
Az Orion AR szemüveghez egyébként házon belül fejlesztett intelligens asszisztens tartozik a Meta AI „személyében”.
A virtuális segítő segíthet a felhasználóknak abban, hogy több információt tudjanak meg a körülöttük lévő tárgyakról, terekről és lekérdezésekről, valamint akár azt is elmondja nekik, mit készíthetnek a hűtőben levő összetevőkből.
A Meta Orion AR szemüvege egyelőre még csak kutatási prototípus – ezért nincs hivatalos hír a mesterséges intelligencia-szemüveg megjelenési dátumáról.
B.A.